Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet valami baj a szememmel?

Lehet valami baj a szememmel?

Figyelt kérdés
Az lenne a helyzet,hogy a bal szememmel távolba rosszul látok, közelre jól, de amikor mindkét szememet használom minden jó, mintha a jobb szememmel látnék. Kiskoromban nem volt probléma a szememmel, sötétben is jól látok mindkettővel. Mit tehetnék? Lehet ezen valahogy javítani? Az értelmes válaszokat előre is köszönöm. F
2017. dec. 30. 19:02
 1/8 TR75 ***** válasza:

Első körben menj el a szemészetre, hogy pontosan meg tudják mondani, mi a probléma.

Amikor mindkét szemeddel nézel, bizonyos mértékig a jobb kompenzálja a rosszabbat. Amikor megvizsgálják a látásodat, akkor külön-külön nézik mindkét szemedet. Olyan is előfordulhat, hogy csak az egyik romlik annyira, hogy korrigálni kelljen.

Nem lenne rossz tudni az életkorodat sem.

2017. dec. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
18 éves lennék. Márciusban voltam akkor elvileg minden rendben volt.
2017. dec. 30. 19:16
 3/8 TR75 ***** válasza:
Az a lényeg, hogy vizsgáltasd meg a szemed. Fiatal felnőtt korban előfordul, hogy romlik kicsit a látás.
2017. dec. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Szerinted ez járhat szemüveggel?
2017. dec. 30. 19:26
 5/8 TR75 ***** válasza:

Igen. Ha zavar, akkor kontaktlencse. Esetleg műtét.

De látatlanban ugye nem jó mondani semmit sem. Ha amúgy neked nem okoz problémát, és gyenge korrekció kellene, nem feltétlenül kell korrigálni, de az a helyzet, hogy ajánlott. De okozhat fejfájást, meg ízületi problémát (mert akaratlanul is próbálod valahogy korrigálni a látást, szóval fájhat a nyakad, a gerinced, miegyéb, ha tartósan fennáll a helyzet).

Szóval, mint már írtam, először is irány a szemészet (és inkább szemészet, mint egy optikus).

2017. dec. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Eddig a szemem miatt sose fájt a gerincem vagy a nyakam. Csak nem értem, mert amikor simán 2 szemmel nézek semmiféle ,,hátrányt" nem érzek. Amúgy köszi a választ :)
2017. dec. 30. 19:42
 7/8 TR75 ***** válasza:
Nekem a bal szemem gyengébb. Amikor szemüveg nélkül nézek, akkor a bal szememet korrigálja kicsit a jobb ("kevésbé veszi figyelembe az agy a kép létrehozásakor a rosszabb szemet").
2017. dec. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TR75 ***** válasza:
A gerinc vagy nyakfájdalom nem a látás romlásából következik, hanem inkább abból, hogy esetleg a kompenzálás miatt rossz lesz a fejtartásod és ilyesmik.
2017. dec. 31. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!