Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tompalátásom van? Valaki...

Tompalátásom van? Valaki tapasztalt már ilyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsi koromban nagyon nagyon kancsal voltam, 2 éves korom óta hordok szemüveget. Rengeteg féle volt már, de valahogy úgy érzem, hogy egy szemész vagy optikus sem érti meg a problémámat. Hátha itt gyakorin van valaki, akinek hasonló a szeme, és tudna tanácsot adni.

Az van, hogy nem látok se közelre, se távolra. Közelre annyira rossz a szemem, hogy a billentyűzeten a betűket soha nem tudnám elolvasni, ha nem tudnám, hogy melyik hol van. Ha valakivel beszélgetek, nem látom tisztán az arcát. Nagyon távolra sem látok, messze lévő táblákat, rendszámokat nem tudok elolvasni a kocsiban ülve. VISZONT ha mégis szeretnék látni, akkor tudok kancsalni, teljesen szándékosan, és akkor mindent tisztán látok. Távolra kevésbé működik, de közelre olyan éles lesz a látásom, hogy a cérnát is be tudom fűzni a tűbe.

És még csak nem is feltűnő. (Ha valaki nagyon nézi, akkor látszik, hogy kicsikét kancsalok.) Létezik ilyen? Soha nem hallottam még ilyet. A "jó" látásomat gyakorlatilag ki-be tudom kapcsolni.

Egyébként most multifokális szemüvegem van (pedig csak 20 éves vagyok...), de igazából lényegtelen, hogy rajtam van-e, mert a szemüvegben is tudok kancsalni. Így inkább azt szoktam csinálni automatikusan ahelyett, hogy megkeresném a kis olvasó rést a lencsében. A másik gondom meg az, hogy az emberek arcát meg a monitort ugyanúgy nem látom a szemüvegen keresztül, mivel az olvasó része a lencsének alul van. És az is csak bizonyos távolságban működik. Ha az ágyban fekve akarnék olvasni a szemüveggel, akkor kinyújtott karral kéne magam előtt tartanom a könyvet, hogy lássak is belőle valamit. Így sokszor inkább fel se veszem a szemüveget, vagy inkább azon keresztül is kancsalok. Tényleg ilyen nehéz multifokálissal élni?

Annyira tanácstalan vagyok, mert igazság szerint meglennék én szemüveg nélkül is, ha nem fáradna el a szemem a sok kancsalástól, és gyanítom, hogy a fejem is emiatt fáj annyit. De egy vagyont költöttem erre a multifokális szemüvegre, mert azt mondták, ez majd megoldja a problémámat. Az a helyzet, hogy inkább csak zavar.

Valaki tudna segíteni? Ez tompalátás? Azt már tudom, hogy soha nem lesz jó a látásom, de milyen szemüveg kellene, hogy elviselhetőbb legyen?



2018. jan. 12. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Tompalatas ha sem közelre sem távolra nem látsz tisztan- szemüveggel sem. Mintha egy homályos üvegen keresztül néznél mindent. A kancsalsag nem tudom mennyit módosít. Azt sem értem miért látsz a fent említett módszerrel közelre. Lányom tompalató, szerencsére csak az egyik szemére. Maximum kisiskolás korig lehet visszafordítani, nála későn vették észre, nem jött rendbe teljesen.:( Szemüveget hord mert közellató is.
2018. jan. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolkoztam. Nem lehetsz tompalató. Akkor a kancsalitas sem segítene, mivel a tompalatas "feldolgozási" probléma. Tehát vagy "agyi", vagy a retinán-szinaptikus. Az információ továbbítása,feldolgozása sérül.Mindegy mit csinálsz a szemeddel, nem lehetne éles a kép. Ezért nem gyógyítható felnőtt korban(már nem "tanul", nem módosít ilyeneket az érettebb agy).És ezért nem korrigálható szemüveggel sem felnőtteknél.(1)
2018. jan. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az jó lenne neked, ha lenne +os kontaktlencséd és -os szemüveged (vagy fordítva), bár gondolom nem akarsz megint ennyi pénzt kiadni. Nem hiszem, hogy tompalátó lennél, inkább arra gondolok, hogy mindig a -os résszel nézel és nem a lent lévő + dioptriával. A távollátást (azaz, hogy közelre nem látsz) lehet javítani kancsalítással, ezt használod is :D mint, ahogy valaki előttem leírta, ha tompalátó lennél, így se tudnál javítani a látásodon. Azt, hogy miért nem látsz jól távolra nem tudom. Menj el egy jó szemészhez/optimetristához és mondj el neki mindent.
2018. jan. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy tompalátó!!!!

Az lennél, ha az agyad csak az egyik szemedet használná, azaz a rosszal csak akkor látsz, ha letakarod a jót és akkor is hokályosan. A szemüveg se használna rá.

Ez azért van, mert nagy dioptria különbség, nagyfokú kancsalság miatt az agy kikapcsoltaba rosszat, meet a kettős képet nem tudná feldolgozni.

Neked szimplán csak közelre és távolra is kell szemüveg.

Nem mint nekem, csak a kiskori segített volna.

A többi, mind maszlag.

De meg is műttetheted, ha annyira zavar, ha lehetne én is azt tenném.

2018. jan. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1-es tompalátó csak egyik szemre lehet.

De szerencse, hogy neki észrevették.

2018. jan. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!