Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaklencse, könnyezés?

Kontaklencse, könnyezés?

Figyelt kérdés
1 hete használok kontaklencsét, 8 év szemüveg után, mert már nagyon untam, és a szemész is javasolta hogy ilyen erős (-7) dioptriánál ajánlott a kontaklencse. Egész jól megszoktam rövid idő alatt, simán megy a behelyezés és a kivétel. De.. néha amikor reggel beteszem nagyon irritálja a szemem és nagyon könnyezek.. nem minden alkalommal csak néha (1 hét alatt 2x fordult elő) de amikor nincs ilyen probléma, egész nap bent van és semmit sem érzek, szóval tökèletes.. Ez mitől lehet, ez a könnyezés? 18L

2018. febr. 3. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:

De utána elmúlik, nem?

Én 16 éve vagyok lencsés, -7-es a szemem, de még velem is előfordul néha, hogy berakás után irritál egy kis ideig. Nekem attól van, hogy amíg beállítom a lencsét kézzel (hogy a jó felével legyen felfele), addig sok folyadékot letörlök róla, és picit száraz, mikor beleteszem a szemembe.

Ha sokáig fogdostad és állítottad, akkor érdemes vagy visszatenni a tárolóba megmártani, vagy cseppenteni rá egy kis folyadékot.

2018. febr. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát amikor ennyire könnyezik akkor egyből kiveszem mert nagyon rossz, utána leöblítem és volt h utána is ugyanúgy könnyezett, de a másik alkalommal jó volt.
2018. febr. 3. 10:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Először nekem is irritálja mikor beteszem, de kb fél perc után elmúlik :)

Nem tudom neked meddig tart, de szerintem ez normális.

2018. febr. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Használj másik fajta kontaktlencse folyadékot!
2018. febr. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!