Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Színtévesztő vagyok. Csak én...

Színtévesztő vagyok. Csak én gondolom így, hogy ez egy "mondvacsinált" betegség?

Figyelt kérdés

Üdv!Még általános iskolában szűrték ki,hogy színtévesztő vagyok.A vörös és zöld bizonyos árnyalatai egybeolvadnak,ha nagyon közel vannak egymáshoz.A valóságban SEMMILYEN,ismétlem SEMMILYEN hátrányom nem származik ebből.Egyedül az,hogy az úgynevezett babos könyvben nem tudok elolvasni 1-2 számot.De attól még ugyan úgy meg tudom különböztetni a pirosat meg a zöldet...

És akkor ezért nem valósíthatom meg az álmaimat...Mert valami hülye ezt kitalálta.Semmiben nem akadályoz meg ez a “fogyatékosság”,mégis alkalmatlan minősítést fogok kapni az alkalmasságin..



2018. febr. 10. 14:56
1 2 3
 1/30 Gál Zoé ***** válasza:
62%
Nagyon nem mondvacsinált, ez akár egy 8 általánost igénylő betanított munkánál is kizáró ok lehet, ahol vezetni kell szintén.
2018. febr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Mi az álmod?
2018. febr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Mivel színtévesztő vagyok én is teljesen megértelek. (Ha a rendőrtisztis képzés a te kérdésed volt, akkor ott leírtam a részleteket.) A második világháború legsikeresebb Stuka bombázó pilotája pl. a háború utolsó hónapjaiban úgy repült bevetéseken, hogy egyik lábát térdtől lefelé amputálták, vagy a Hitler elleni merényletről nevezetes von Staufenberg ezredes is úgy szolgált vezérkarnál, hogy háborúban elvesztette jobb karját, másik kezéről 2 ujját és egyik szemét.
2018. febr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Gál Zoé ***** válasza:
100%
#3: Akkor nem féltek már a haláltól, azért voltak olyan sikeresek.
2018. febr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

#1 már hogy lenne kizáró ok?Azt sem tudod,hogy mi az a színtévesztés.

A nagybátyám is 40 évet ledolgozott festőként úgy,hogy színtévesztő!Csak régen leszarták,a kutya sem foglalkozott vele,hogy valaki színtévesztő e vagy sem..

Igen,az én kérdésem volt

2018. febr. 10. 18:07
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Én is színtévesztő vagyok, de én már nem beszélek sületlenségeket. Főleg, mióta a színtévesztés korrigálására szánt szemüveget felpróbáltam, és látom, mennyire más a világ az egészséges színlátásúak számára.
2018. febr. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Miért,talán látsz olyat,amit én nem?

Veszel egy színes lencséjű szemüveget százezrekért,amit sehol sem fogadnak el alkalmassági vizsgálatokon..

Amúgy is utálom a színeket,mindig fekete vagy sötétkék ruhákban járok

2018. febr. 10. 19:44
 8/30 anonim ***** válasza:

"Miért,talán látsz olyat,amit én nem?"

Szerintem világos volt, amit írtam, hogy (én) olyat látok, amit én (azelőtt) nem.

2018. febr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Miért,mit látsz?
2018. febr. 11. 21:01
 10/30 anonim ***** válasza:
Apám és egy tanárom is színtévesztő, mindkettő vezet de apát nem vették fel valami elektromossággal kapcsolatos szakra középsuliban (az egyetemi verzióra meg nem volt kizáró ok, még ilyet...)
2018. febr. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!