Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Színtévesztő vagyok. Csak én...

Színtévesztő vagyok. Csak én gondolom így, hogy ez egy "mondvacsinált" betegség?

Figyelt kérdés

Üdv!Még általános iskolában szűrték ki,hogy színtévesztő vagyok.A vörös és zöld bizonyos árnyalatai egybeolvadnak,ha nagyon közel vannak egymáshoz.A valóságban SEMMILYEN,ismétlem SEMMILYEN hátrányom nem származik ebből.Egyedül az,hogy az úgynevezett babos könyvben nem tudok elolvasni 1-2 számot.De attól még ugyan úgy meg tudom különböztetni a pirosat meg a zöldet...

És akkor ezért nem valósíthatom meg az álmaimat...Mert valami hülye ezt kitalálta.Semmiben nem akadályoz meg ez a “fogyatékosság”,mégis alkalmatlan minősítést fogok kapni az alkalmasságin..



2018. febr. 10. 14:56
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Mert az egyetem nem szakképzettség.
2018. febr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Villamosmérnök Bsc. oklevelére ez van írva:

"alapfokozatot és villamos mérnök szakképzettséget szerzett"


MSc.-sre:

"mesterfokozatot és okleveles villamos mérnök szakképzettséget szerzett"

2018. febr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
bocs, egybeírva
2018. febr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul van írva. :)

Íme, a szakképzési törvény egyik mondata:

"állam által elismert szakképesítés: az Országos Képzési Jegyzékben (a továbbiakban: OKJ) meghatározott szakképesítés"

Keress az OKJ-ben villamosmérnök szót. :)

És a ráépülő szakképzések bemenő feltételeinél sincs villamosmérnök, csak villanyszerelő és erősáramú technikus.

2018. febr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Semmihez nem kéne kizáró oknak lenni.Ugyan úgy látom a színeket,mint bárki más.Meg tudom különböztetni a pirosat a zöldtől.Ez egy kitalált betegség.Nincs semmi bajom.
2018. febr. 16. 09:05
 16/30 anonim ***** válasza:

Ne keverjük a szakképzettséget és a szakképesítést!

Általános magyar nyelvben is nagy a különbség a képzett és a képesített jelentése között.

(képzett majom=sokrétű, komoly tudása van; képesített majom=egyvalamire jól megtanították)



2011. évi CCIV. törvény a nemzeti felsőoktatásról

(...)

7. A felsőfokú végzettségi szint és a szakképzettség


15. § (1) A felsőoktatási intézményben a képzés képzési program alapján folyik. A képzési program részeként a tantervet felsőoktatási szakképzésben, alap- és mesterképzésben a miniszter által kiadott képzési és kimeneti követelmények alapján, szakirányú továbbképzésben szabadon készíti el a felsőoktatási intézmény. A tanterveket ötévente felül kell vizsgálni. Új vagy módosított tanulmányi és vizsgakövetelmények bevezetésére felmenő rendszerben kerülhet sor.


(2)63 Felsőoktatási szakképzésben felsőfokú szakképzettség szerezhető, amelyet oklevél tanúsít. A felsőoktatási szakképzésre tekintettel kiállított oklevél önálló végzettségi szintet nem tanúsít. A felsőoktatási szakképzésben legalább százhúsz kreditet kell megszerezni. A képzési és kimeneti követelmény tartalmazza a felsőoktatási szakképzés képzési területi besorolását. Az azonos képzési területhez tartozó alapképzési szakba beszámítható kreditek száma legalább harminc, legfeljebb kilencven lehet. A képzési idő legalább négy félév.

2018. febr. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Köszönöm a kiigazítást!

Tehát a #11-ben azt akartam írni, hogy: mert az egyetem nem szakképesítés.

2018. febr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2018. febr. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Kit érdekel mi a különbség?

Ugyan úgy meg tudom különbözterni a pirosat meg a zöldet.Mindent ugyan úgy látok,mint egy másik ember.Jogosítványom is lehet.

Mondom a nagybátyám 40 éve festő,neki régen nem nézték ezt!Ez egy újkeletetű baromság!

2018. febr. 16. 11:42
 20/30 anonim ***** válasza:
Dehogynem nézték, én pont 41 éve voltam nyolcadikos, a középiskolai felvételi tartozéka volt.
2018. febr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!