Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Borzasztòan rosszul...

Borzasztòan rosszul látok, talán meg is vakulhatok? 21/L

Figyelt kérdés
Sziasztok. Alsòs korom òta szemüveget hordok, eddig el voltam vele, de az utòbbi időben rengeteget romlott a làtàsom. Tàvolra nem làtok elvileg, de màr annyira rossz, hogy szinte csak olvasni tudok szemüveg nèlkül, minden màs màr homàlyos. Nagyon aggòdom, hogy ha màr 21 èvesen ìgy làtok, mi lesz velem idősebb koromban? Komolyan szinte rettegek... Cilinderes egyèbkènt a szemem. Nyugtassatok meg vagy mondjatok kèrlek valamit, mert borzasztò amin àtmegyek. Hamarosan akarok csinàltatni kontaklencsèt, hàtha az egy kis "megvàltàst" ad.

2018. márc. 4. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Szemészorvost már felkerestél?
2018. márc. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Amikor a kontaklencsèt megyek csinàltatni, akkor fogok menni vizsgàlatra.

Az az igazsàg, hogy èvente kellene menni ellenőrzèsre, de megmondom őszintèn èn màr èvek òta nem mentem... eddig nem èreztem semmi vàltozàst... elkezdtem dolgozni egy irodàban, ahol napi 8 òràt ülök a szàmìtògèp előtt, szerintem az is közrejàtszik, hogy ennyit romlott a szemem.

2018. márc. 4. 19:43
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Kb. 2-3 dioptria felett a tavollatas mar mindenkepp homalyos, en se tudok szemuveg nelkul utcara menni mert alig latok, a kozlekedesi lampakat se tudom messzirol kivenni. Ez kb. 30 eve igy van nalam... ugyhogy a panikolast abba is hagyhatod, nem fogsz megvakulni.


Ilyenkor azert elgondolkozom, hogy hol vannak a szuleid, akik mindezt elmondanak neked? Honnan van szemuveged, a tesco-bol, hogy a szemesz nem mondta el mit jelent a rovidlatas?

2018. márc. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%
Nekem a kontaktlencse segített a romlás megállításában. Mindenesetre szemészhez el kell menned!Egyébként lányoknál 18, fiúknál 20 éves kor körül áll be a végleges dioptria. (rövidlátás esetén)
2018. márc. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Huhh köszi, most egy kicsit megnyugodtam. Hàt nekem 18 èves korom òta biztosan romlott a làtàsom, de akkor nincs mese, megyek az orvoshoz. Bìzom benne, hogy nekem is egyszer "megàl" a romlàs.


A szüleim is ugyanezt mondjàk, mint ti, hogy ne pànikoljak, nem kell rögtön arra gondolni, hogy megvakulok, illetve, hogy menjek el az orvoshoz. Azèrt ìrtam ki a kèrdèst, mert arra gondoltam, hogy a szüleim biztos csak nem akarnak megijeszteni, de ti itt leìrnàtok ha valòban arròl lenne szò, hogy megvakulok előbb-utòbb.

2018. márc. 4. 19:52
 6/10 A kérdező kommentje:
Megàll*
2018. márc. 4. 19:53
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj,megvakulni semmiféle képpen nem fogsz.

Bár inkább az idősebb korosztályra jellemző,de előfordulhat,hogy a homályos látásod egy kezdődő szürkehályog kialakulására vezethető vissza.

Természetesen ez csak egy gondolat,de mindenképpen keress fel egy szemorvost!

2018. márc. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mádár0218 ***** válasza:

Nem fogsz megvakulni nyugi, ha az vígasztal és mégnyugtat én 20cm re is homályosan látok


19/F

2018. márc. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sokan vannak ezzel így, nem fogsz megvakulni. Csak -10 dioptria felett nő a valószinűsége (cilindernél nem tudom hogy van, de -3ig tudom, hogy semmi gond nincs).
2018. márc. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 9. Számomra ez egy elrettentő mondat hogy -10 felett nő a valószínűsége. Én 4-5 évesen kezdtem -10 es dioptriaval azóta eltet bő 20 év most -19 az egyik -20 a másik. Szemüveg nélkül az orrom hegyét sem látom tény és való de a vakulastol/vaksagtol még nagyon messze állok én is. Nem hogy azok akiknek az enyemnel gyengébb szemüvege van.
2021. márc. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!