Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg hordásától romolhat...

Szemüveg hordásától romolhat a látás? Esetemben ez figyelhető meg! Sőt, most, hogy kevesebbet hordom egy fél éve, több mint egy egész dioptriát javult a látásom! 26F

Figyelt kérdés
Nekem gyerekként írtak fel szemüveget, amire a doki azt mondta " éjjel nappal rajtam legyen"... nem volt. -2 es látásom volt, és egyáltalán nem hordtam, sőt, a fiók mélyére került és sosem szedtem elő. 18 éves koromra leromlott -2.5-re és akkor amikor vezetni szerettem volna, muszáj volt normális szemüveget csináltatnom. Meg is tettem és elkezdtem hordani folyamatosan, hisz az éles látás jó dolog. Utána következtek be a romlások. Eleinte nem vettem észre, de egyre rosszabbul kezdtem látni. Most 26 éves vagyok és a mostani előtti vizsgálatomon egészen - 4.5 -ig leromlott a látásom. Brutálisan erős szemüveg kell, ami már mindenhol torzít. Egy szemüvegem volt, de arra ráléptem fél évvel ezelőtt. Csináltattam egy másikat és addig szemüveg nélkül voltam egészen 4 hétig, mert speciális, ultra vékony lencsét rendeltem, ami nem volt nekik. A szememet számtalan optikus és szemész szakorvos látta / látja, évente megyek szűrésre. Na most, megszoktam az alatt a hónap alatt, hogy nem mindig van rajtam és elkezdtem nem hordani, csak akkor, amikor feltétlenűl kell. Megdöbbentő dolgot fedeztek fel az éves szűrésemnél. -3.0 a szemem. TÖBB, mint egy dioptriát javult fél év alatt úgy, hogy nem hordtam a szemüveget, amire gyerekként éjjel nappal hordjad volt a válasz.... Ez hogy lehetséges? Azt tudom, hogy idősebb korban elkezd javulni a látás távolra, de azért 26 év, még nem annyira idős sztem.... Szóval, ez hogy lehet?

2018. jún. 2. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Hacsak nem speciális szembetegséged van, aminél sosem várható javulás, a negatív szem bármikor atfordulhat pozitívba az évek előre haladásával, nem kell hozzá kimondottan idősnek lenni
2018. jún. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Dehogy fordulhat át... micsoda hülyeség
2018. jún. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az még érdekesebb, hogy minden szemüveggel foglalkozó oldalon azt olvasom, hogy ksíérletek azt mutatták ki, hogy ami velem történt NEM LEHETSÉGES és az ellenkezője. a kérdésem: Ez marketing miatt van, vagy bennevagyok abba a kevés %-ban akiknek mondjuk a kísérletek folyamán javult nélküle? Mert ilyen is van, hisz nyilván 100 emberből 80-nak romlik, akkor a kísérlet eredménye azt hozza ki, hogy ha nem hordod romlik, viszont azzal a kevés %-nak akinek nem romlik, illetve javúl, azzal senki nem foglalkozik?


Amúgy forrást a kutatásokra, publikációkra, nem találtam egy helyen sem.

2018. jún. 2. 18:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Á, az ember elolvas egy plusz sort az olvasótáblán (mondjuk bizonytalanul látja a betűt, 1 a 4-hez, hogy eltalálja, de sikerül), aztán máris "javult" 1 dioptriát. Nem olyan egzakt dolog ám ennek a mérése.
2018. jún. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És a számítógépes vizsgálat során kimutatott javulást hogy magyarázd? Meg azt, hogy az arcokat is illetve a rendszámokat is sokkal jobban látom?
2018. jún. 3. 07:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Sokkal több a fény, kis mínuszos dioptriánál rengeteget számít. Nekem -0,75, de így nyáron kint 0-snak érzem, meg kb úgy is látok vele.
2018. jún. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És gondolod, hogy az optikában a napfényben vizsgáltak és a számítógép napfényt adott hozzá a képhez?
2018. jún. 3. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!