Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Uj kontaktlencse tulajdonos...

Uj kontaktlencse tulajdonos vagyok lenne 1-2 kerdesem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

23 ev szemuveg utan (4 eves koromban kaptam szemuveget, matekosok elonyben a korom szamitasanal :) ) ma megkaptam eletem elso par kontaktlencsejet az Ofotertbol. iWear Oxygen for Astigmatism, -3 + +1 cilinder. Ez meg csak a probalencse. Adtak hozza folyadekot ami eleg par honapra, meg mukonnyet is. Most egyelore meg nincs bent mert ejszakazom es majd holnap delutan szeretnem ujbol betenni. Az lenne a kerdesem, hogy a mukonnyet milyen gyakran kell hasznalni? Soha nem volt meg kontaktlencsem, es eleg tajekozatlan vagyok ezugyben, a user guide-ot meg nem adtak oda :D Amugy nem egy draga sztori , 4400 ftra jon ki havonta a kontaktlencsem ami tok jo, hamar is betanultam kivenni betenni az uzletben mert mazochista vagyok es szeretek turkalni a szememben :D Illetve mindig amikor kiveszem a tartobol es berakom a szemember par orara , ujra kell tolteni tisztitofolyadekkal a tartot?


Koszi elore is a valaszokat!



2018. júl. 10. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Mielőtt beteszed a lencsét,akkor kell rácseppenteni a műkönnyel,illetve ha nagyon fáradt,száraz a szemed,akkor lehet ismételni.
2018. júl. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én maximum akkor cseppentek amikor már elfáradt a szemem. Mielőtt beteszem a szemembe azelőtt úgyis ázik a lencsetartóban. Én amúgy minden egyes kivétel előtt folyadékot cserélek a tartóban
2018. júl. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bármikor cseppenthetsz, amikor száraznak érzed a szemed, olyan is van, akinek egyáltalán nem kell mükönnyet használni, a tároló folyadékot mindig cseréld ki.
2018. júl. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Alap esetben nem is kellene műkönnyet használni, csak ha száraz szem problémával küzdesz. Ha a kontaktlencse szárítja a szemedet, akkor első körben érdemes lenne megpróbálni más márkákat is, ha egyikkel sem jobb, akkor jöhet csak a műkönny. De ha már szemüveg mellé is használtál műkönnyet, akkor nem szóltam semmit. Egyébként akkor kell cseppenteni, amikor száraznak érzed a szemedet. Ez nem gyógyszer, hogy meg van határozva a cseppentések száma és időköze.


A tisztítófolyadékot mindig újra kell tölteni, ha használod a kontaktlencsét, így biztosítható a higiénia. Úgy a szabályos, ha a jelölésig töltöd meg (van ahol egy vonal jelzi, van ahol csak a barázda magassága). Nem tudom mennyi folyadékot adtak, de szerintem az ilyen használat mellett nem lesz elég több hónapra. :) Egyébként a kontaktlencsét úgy szokás hordani, hogy reggel beteszed, délután vagy este kiveszed, nincs értelme napközben szórakozni vele. Plusz ideális esetben hétvégén tartasz 1-2 nap szünetet, de ezt az ajánlást csak nagyon kevesen szokták betartani.

2018. júl. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Huu koszonom a valaszokat :) 400ml-s iWear all in one folyadekot adtak. Egyebkent nem hasznaltam meg soha mukonnyet, de ezt megfogadom es csak akkor csepegtetek ha szaraznak erzem. Bar elvileg az iWear Oxygen erre lett kitalalva, h ne kelljen de hat oh well :)
2018. júl. 11. 07:26
 6/6 anonim ***** válasza:

ez Biofinity lencse

legjobb hozzá optifree express folyadék és systene ultra műkönny


itt kb spórolsz még 30%-ot

[link]

2018. júl. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!