Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Napi vagy havi kontaktlencsét...

Napi vagy havi kontaktlencsét ajánlotok inkább?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a véleményekre. Örülnék ha olyan választ is kapnék aki mindkettő fajtát próbálta már.

Én most akarok áttérni a haviról a napira.

De így kb dupla árban van ugyanaz a mennyiség, ígyhát 2 naponta nem fogom használni, biztos nehezebb lesz így az élet. Viszont egészségügyi szempontból jobb ez, mert már 8 év alatt 3 szor volt bajom a szememmel és már nem is minden típust hordhatok.


25 F



2018. júl. 18. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Természetesen a napi a jobb, így drágább is, nem kell tisztítani a lencséket, kisebb a fertőzésveszély, legjobban a napi lencsét szeretem.
2018. júl. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Én a helyedben úgy csinálnám, hogy alapból szemüveg, amikor pedig kifejezetten hasznos a lencse, akkor az.

2 naponta lencse, ennek nem tudom, mi az értelme.


Engem nem zavart a havi sem, de nyilván jobb és kényelmesebb a napi, csak drágább, de valamit valamiért, ez már csak ilyen.

Én már évek óta csak szemüveget hordok, ami jobb a szememnek és a legutóbbi keretem annyira jól áll, hogy hagytam tönkremenni egy adag lencsét is, amikor megkaptam.

Egyes esetekben azért jól jönnek a lencsék.

2018. júl. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Amit 2. hozzászóló írt, annak az elejét nem értem.

Amúgy sem minden nap hordok lencsét, mivel irodában dolgozok és gépnél nem szeretem, vagy inkább a szemem nem szereti.

Sportoláshoz, délutáni programokhoz, ha nőkkel találkozok, buliba szoktam felvenni, mondjuk én 2 naponta sportolok is.


De lehet annak valami negatív következménye hogy egyszer szemüvegben vagyok egyszer lencsében?

A dioptriák stimmelnek, szoktam járni orvoshoz is, és az optikában is megszokták nézni a szemem.

2018. júl. 18. 23:00
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
18 éve hordok kontaklencsét. A havi jobb!
2018. júl. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Én 12 éve hordok kontaktlencsét, és sohasem cseréltem még le, azóta ugyanazt a márkát és fajtát hordom. Nekem 3 havi lencsém van. Tehát egy pár lencse 3 hónapon keresztül hordható. Nekem akkor ezt adta az optikus, és nagyon meg vagyok elégedve vele. Bausch & lomb optima FW
2018. júl. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

5-ös válaszoló vagyok.


Azok alapján amit magadról írtál, valóban úgy gondolom, hogy neked sokkal optimálisabb lenne a napi lencse, hogyha csak úgymond alkalmakkor szeretnéd hordani.

Egyébként tudtommal nincs negatív következménye, ha felváltva hordod a szemüveggel.

Én is néha kedvet kapok a szemüvegemhez, és akkor azt viselem :)

2018. júl. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő van, de az utóbbi fél évben csak napit hordok

Kényelmesebb és tisztább

2018. júl. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2 éve hordok kontaktlencsét. Napival kezdtem, mert amikor kezdő voltam, féltem, hogy nehogy ledobjam, kiessen a kezemből, ne találjam meg, aztán nincs másik, ha havi lett volna... Abból a szempontból könnyebb volt, hogy reggel kibontottam, beraktam, este kidobtam, nem kellett kontaktlencsefolyadékkal, tartóval, tisztítással bajlódni. Szeptemberben kaptam meg a kontaktlencsét és a következő év májusában váltottam havira, szóval több, mint egy éve. Azért váltottam, mert már megszoktam, gondoltam a havi is működni fog és olcsóbb is. Na meg én minden nap, egész nap hordom és a napiban már kezdett kicsit fájni a szemem és a fejem, ami lehet, hogy azért volt, mert nem a megfelelőt hordtam. Nem egy nagy dolog, csak figyelni kell, hogy mindig legyen folyadék és hogy ázzon eleget a lencse. De ha este kiveszed és éjszaka bent hagyod a folyadékban, az elég.

Ha hordanád is a szemüvegedet és csak néha kell a lencse, pár órára és nem egész napra, akkor a napit jobban ajánlom.

2018. júl. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!