Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Minuszos szem javitasa fiatal...

Minuszos szem javitasa fiatal korban?

Figyelt kérdés
Udv akkor leirom hogy mi is lenne a problemam. A bal szemem -20 dioptriaval rendelkezik a jobb pedig -19. Az erdekelne hogy ekkora dioptriat kepesek javitani? Ez a mulencse tenyleg hatasos lehetM 20 eves fiu vagyok. Szeretnek latni. Nem feltetlen elhagyni a szemuveget de annyi javulast elerni hogy jogositvanyt szerezhessek.

2018. aug. 13. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Követem a kérdést. -6 és -6,5 dioptria.


16l

2018. aug. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt az orvosoktól kellene megkérdezni. Főleg, hogy egy csomó minden más is szerepet játszhat, nem tudjuk, hogy milyen betegséged van pontosan, vagy még ezen kívül.
2018. aug. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha -20-as a szemed, akkor biztosan voltál már vele szemorvosnál. Annál többet itt se tud javasolni valami anonim önjelölt orvos, mint egy hivatásos orvos.

A szemet a tudomány jelenlegi állása szerint nem lehet javítani, max. műtéttel.

2018. aug. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valószínű javítható, a megfelelő szemüveg rendeltetésszerű használatával, bár egész biztos, hogy évek szükségeltetnek majd neki, hogy észlelhető változást tapasztalj, és tökéletes látásod ekkor sem lesz soha, mert minuszos dioptriát csak műtéttel lehet helyrehozni. (tudom, mert nekem is minuszos, és mondta a szemész orvosom).


Elég nagy dioptriáról van szó, nem szabad félvállról venni, a látás egy kincs.


Bár én a helyedben a műtétet is megfontolnám, manapság azt mondják léteznek teljesen fájdalommentes lézeres műtétek is, ahol akár 99-100% ban helyrehozzák az ember látását. Egyik ismerősömnek is hozzád hasonló nagy dioptriája volt, és a műtét után kb 98-99% -os lett a látása, szemüveget soha többé nem hordott.

Nyilván a műtét után kerülni kell az erős fényt, de ez az átmeneti idő még mindig nem kerül évekbe, mint a szemüveghordás, jogsihoz is hamarabb jutnál.


Jó egészséget kívánok , remélem tudtam segíteni!

2018. aug. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Felajánlottak egy műtétet mégpedig a mulencse beultetest. Ekkora dioptrianal mar maximum csak ez segithet. De szeptemberig varnom kell az elovizsgalatra. :( Ez hogy idovel javup baromsag. Szuletesem ota gyengen lato vagyok. Perpillanat nem tudom hany eves lett meg az elso szemuvegem de mar azbis -10 es dioptriaval rendelkezett. Es tizen x ido alatt 10 dioptriat romlott. Javulni sose fog. Mindenkepp megmuttetem ha van ra mod. Ilyen lencse beultetessel kapcsolatban valakinek valami tapasztalat?
2018. aug. 14. 05:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem javul az szemüveggel, ahogy nélküle sem.

Műteni talán lehet ekkora dioptriát is, de úgy tudom 0-ra kihozni nem, hanem olyan mínusz pár dioptriára.

2018. aug. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!