Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rosszabbul látok kontaktlencsé...

Rosszabbul látok kontaktlencsével közelre?

Figyelt kérdés

Kicsit több, mint fél éve nem volt kontaktlencsém és most újra vettem, de úgy veszem észre, hogy rosszabbul látok közelre, mint nélküle.

Az azért lehet, mert még nem szokta meg a szemem? Vagy mi lehet a probléma?



2018. nov. 14. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha mínuszos a szemed, akkor lehetséges, nekem is ez van. Ez az ára, hogy távolra élesebben látsz. Valószínűleg korábban is ez volt, csak nem figyeltél fel rá.
2018. nov. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bizony, a mínuszos közelre jól lát, ezen aztán ronthat a lencse vagy szemüveg. Ez különösen igaz akkor, ha már olvasószemüveg kéne, de eddig pont a mínuszos szem dioptriája miatt kiegyenlítődött, de most a lencse bekavar.
2018. nov. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen legelső alkalomkor is feltűnt, de betudtam annak, hogy nem vagyok hozzászokva, utána meg már nem igen figyeltem rá. Akkor megpróbálok hozzászokni ismét :D köszi!!
2018. nov. 14. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!