Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Okozhat-e a szemüveg nélküli...

Okozhat-e a szemüveg nélküli szoláriumozás látáskárosodást?

Figyelt kérdés
1 hónapon belül kétszer voltam szoláriumban (védőszemüveg nélkül, mert nem adtak). Csukott szemmel használtam 2 x 6 percig, de mindkét alkalom után 1-2 percig homályos volt a látásom. Benn volt a kontaktlencsém mindkétszer. Másnap semmi baja nem volt a szememnek, de kérdezem, hogy hosszútávon lehet-e ebből problémám?
2010. jún. 26. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Dehogy! Én senkiről nem tudok aki használna szemüveget. Be kell csukni a szemet és kész.
2010. jún. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, erösen kárositja a látóideget, és pár év múlva esetleg félvak leszel töle.
2010. jún. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha becsukja a szemét, h a fenébe károsítaná a látóideget. Én 6 éve csukott szemmel szolizok, semmi baja a szememnek.
2010. jún. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És soha nem tapasztaltál olyasmit, amit írtam? Homályos látás közvetlenül, miután kijöttél a szoliból? Csak pár percig tart.
2010. jún. 26. 17:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ember szemhéja átenged egy csomó sugárzást (gondolom te is tapasztaltad már, hogy csukott sezmmel ie megtudod mondeni, hogy körülötted sötét vagy világos van. Az ultaribolya sugarak meg elég könnyen átjutnak a csukott szemhéjon is, és idövel - nem pár hét, hanem több év - tönkreteszik a látóideget.

Nem véletlen, hogy elvileg kellene védöszemüveget hordani - ha ostoba emberek mellözik, akkor ugy kell nekik.

Ha valaki végképp nem szeretné a szemüveget, akkor megvizesitett vattalapot tegyen a csukott szemhéjra, mert az elég sokat véd.

2010. jún. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!