Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért van az hogy közvetlen...

GoBa kérdése:

Miért van az hogy közvetlen közelről szemüvegben homályosan látok?

Figyelt kérdés
Már kb 10 éve szemüveget hordok és távolra homalyosan látok. Most már elég erős szemüvegre van szükségem. 3 -4 es kb. És kozvetlen közelre szemuvegben homályosan látok. 10-15 centiről és ebbe a távolságba szemüveg nélkul élesen. És hamar elmegy a fókuszálásom elmosodik a kép , ha nem koncentrálok messzebbről is, de csak szemuvegben. Ez mitol lehet?

2018. dec. 30. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amíg szemüvegem volt én sem láttam jól szemüveggel közzelre. Olvasni 15cm távolságból olvastam szemüveg nélkül. Nem tudom, hogy ez pontosan miért van, de rövidlátó szemüvegben én sem tudtam közelre fókuszálni.

A szemműtétem óta viszont már nem tudok olyan nagyon közelről olvasni.

2018. dec. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyilván azért mert a rövidlátó szemüveg távolabbra viszi a fókuszpontot. Egyszerű optika. De egyébként egy jól látó is úgy lát, mint te szemüvegben, nem látnak élesen nagyon közere.
2018. dec. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy homályosan látsz, a rövidlátásnál annál kevésbé homályos a kép szemüveg nélkül, minél közelebbre tekintünk. A szemüveg viszont egyenletesen korrigál a teljes távolságon, így, ami messze jó, az közel már nem, pont belerondít.

(Olvasó- vagyis pluszos szemüveggel sem lehet messzire élesen látni)

2018. dec. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Távolabb viszi a fókuszpontot (az a távolság, ahonnan élesen látsz).
2019. jan. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!