Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Igaz az, hogy akik elkezdenek...

Igaz az, hogy akik elkezdenek szemüveget viselni azoknak a látása tovább romlik, mert a dzemüveg mögött ellustúl a szemúk?

Figyelt kérdés

Igaz az, hogy akik elkezdenek szemüveget viselni azoknak a látása tovább romlik, mert a szemüveg mögött ellustúl a szemük?

A rövidlátók többségénél, akik már korán folyamatosan hordanak szemüveget.



2019. jan. 5. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Többnyire igaz, hogy romlik... De annak, aki nem lát jól, nem igen van alternatívája, vagy hordja a szemüveget, vagy nem lát- utóbbit pedig jó sok szinten tapasztaltan, borzalmas:D Amikor nem látod a buszon a számokat stb :D Nekem kontaktlencse viselés mellett is romlott a szemem, úgyhogy nem tudom mennyire a szemüveg hibája ez, vagy genetika, nem tudom, laikus vagyok, mindenesetre a többségnek romlik a látása, igen.

Van ellenpélda is, apukámnak -1.5es 40 éve, neki sosem romlott, rejtély,hogy miért:D

2019. jan. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, részben.

A szemüveg nélküli látása mindenképp romlani fog, mert sem a szemnek, sem az agynak nem kell már kompenzálnia, mindent készen kap. Ez nem egy elhanyagolható szempont, ha az embernek legfeljebb -1 -es a szeme, mert nagyon sok mindent igen körülményes (vagy lehetetlen) szemüveggel csinálni és nem mindegy, hogy ilyenkor mennyit látunk.

2019. jan. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Bogus20 ***** válasza:
Én rövidlátó voltam, meglézerezték ( az is olyan mintha állandóan egy kontaktlencse lenne rajtam) és azóta rendszeresen visszaromlott a munkámból kifolyólag ( állandó közelre nézés ) , de szemtornával visszahoztam mindig a látásom. Van egy jó módszer amivel különösebb fáradtság nélkül lehet edzeni a szemet akár otthon is képernyő előtt, nekem nagyon bevált, most úgy látok, mint műtét után, de mint írtam, már többször is visszaromlott. Ha visszamehetnék az időben nem lézereztetném meg, hanem megpróbálnám tornával. A myopia.org oldalon van erről több infó.
2019. jan. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Érdekes. Mondjuk én sosem értettem, miért nem csökkentik a dioptriát alul a minuszos lencsékben, úgy, mint az idősebbek olvasószemüvegénél. Lehet van ebben valami, meglesem ezt a szemtorna dolgot is, hátha segít nekem is.
2019. febr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!