Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsével mi legyen?

Kontaktlencsével mi legyen?

Figyelt kérdés

3 hónapja hordom, az egyik szemem 0,50 a másik 0,75


DE míg távolra jól látok vele (nem tökéletesen, de jobban, mint lencse nélkül)


Ez a 4. próbalencsém és már a szemész is azt mondta hogy hagyjam békén, mert nekem semmi se jó. Milyen hozzáállás ez? Ez az ő munkája, hogy vizsgálja a szemem és a tökéletes látást biztosítsa. Nincsen másik optika a környéken sajnos, így máshova nem tudok menni.


Eddig mindig eggyel erősebbet adott, kérdésem az lenne, hogy ha a +0,50-es szemem átcserélem a +0,75-ösre, és a +0,75-ösre erősebbet raknék az +1,00? Ügye így jönnek sorba, + 0,25, +0,50 +0,75, +1,00


Mint mondtam, már majdnem tökéletesen látok, úgy érzem már tényleg csak egy kicsit kell erősebb, egy picit ugranék. A smart optikából rendelném. Mit mondotok? Megrendelhetem bátran, vagy még sem az jön sorrendben?

Még annyit, hogy 3 hónap nem tudom elég-e arra hogy megszokjam (sosem vörösödött, szúrt vagy akármi a szemem, első kontaktlencsés napomon is véletlenül 12 órát volt bent, 4 helyett mert olyan kényelmes volt és nem volt alkalmam kivenni a munkahelyen) viszont távolra látok, semmi baj, de közelre kicsit szédülk, egyáltalán nem éles közelre, ilyen lüktetős.

A szemészemnek nem tudom elmondani mert már nem érdekli mi van a szememmel.



2019. jan. 13. 18:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Írtam, hogy félreértettem. Rövidlátóként az tényleg semmi lenne. Értem, nem tudtam, hogy nem tudsz hordani szemüveget. Azóta utána néztem, és valóban vannak pluszos lencsék. Menj el egy optikushoz, és irass fel magadnak újat, továbbra is ezt tudom mondani. Egy szabadnap nem a világ vége, munkahelyeden is meg fogják érteni, hogy szükséged van rá.
2019. jan. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!