Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Veletek is szokott hasonló...

Veletek is szokott hasonló lenni amikor olvastok, esetleg problémát okozhat ez később?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1-1,5 évben észrevettem, hogy amikor monitoron olvasok híreket, cikkeket, szöveget akkor valahogy hajlamos vagyok elsőre félreolvasni szavakat, és az újraolvasás után látom, hogy megint valahogy rosszul olvastam (pl felettes-feletted, könyvelő-környező, spar-sparks).

10 olvasásból 4-5 olvasásnál szokott ilyen lenni, leginkább akkor tűnik fel, hogy ha félreolvasok valamit, hogy nincs értelme a szövegnek, így újra elolvasom, kezd már nagyon zavarni a dolog, sokszor olvasok könyveket(papír alapon) és ott ilyen még sosem volt, valahogy akkor jön elő amikor monitoron olvasok valamit.

Volt valakinek valami hasonló tapasztalata, előfordulhat, hogy ez hosszútávon valami problémát jelent, vagy inkább csak arról van szó, hogy sietek az olvasással néha(ami előfordulhat)?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2019. febr. 8. 21:37
 1/2 A kérdező kommentje:
* 10 szöveg olvasásából 4-5 szöveg olvasásánál vannak ilyen szavak amiket félreolvasok elsőre
2019. febr. 8. 21:41
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak abból adódik, hogy más a hozzáállásod a nyomtatott meg a digitális olvasnivalókhoz: ha nyomtatott, eleve több időt szánsz rá, tehát lassabban olvasol (ha nem is tudsz róla).
2019. febr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!