Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan történik egy heresérv...

Hogyan történik egy heresérv műtét /kacsatojás nagyságú/ és mennyire fájdalmas? Hasonló problémát átélt személyek vagy hozzáértők válaszát várom! Élcelődők, bunkók ne írjanak!

Figyelt kérdés

2014. jan. 19. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Volt már. Csináltak egy kie vagast a zacskon antibotikus oldattal kitisztitottak ami egyébként gyulladáscsokkento is volt. Többi meg úgy megy, mint a többi servnel.
2014. jan. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Heresérv alatt mit értesz, lágyéksérvet ?
2014. jan. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Altatásban vagy gerincközeli érzéstelenítésben csinálnak egy metszést a lágyéktájon, kipreparálják a sérvtömlőt, a bélkacsot visszahelyezik a hasüregbe, a sérv nyílását pedig varratsorral és/vagy hálóval zárják. Utóbbi esetben antibiotikumot is adnak, amit várhatóan pár napig még szedni kell a műtét után. Rutin beavatkozás, nem kell megijedni, ennél sokkal bonyolultabb és veszélyesebb műtéteket is végeznek.
2014. jan. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az 1 es nem arról írt,amit kérdeztél.A 2 válasza

meg mint hozzáértőnek tűnt,hisz ennyi módszert egy betegnél nem alkalmaznak .Hogy ez rutin műtét lenne,azt kis túlzásnak tartom .A vakbélre is ezt mondják,hogy a kórház portása is elvégzi már.Sajnos már ebben is belehaltak páran .Ebben is 2 féle megoldás van,már ami a műtét tecnológiáját illeti.Orvosa válogatja ,ahogy mondani szokás .Ki hogy tanulta,miben van gyakorlata.

Van a régi igazi hasfelmetszés,és ma egyre elterjedtebb

laporoszkópos megoldás.Én az új módszer alkalmazásában

voltam műtve .Előzőleg minden úgy zajlik ,mint minden műtétnél .Altatás után, kevéssel a köldök alatt kb 1 cm metszés keresztben.Majd ettől két irányban szintén ugyan ilyen,kb 4cm re .A has széndioxiddal felfújatva ,az egyik metszésen be a camera,a másikon a"szerszámok".Eligazitották a belső részt,majd felmérték a mekkora hálót kell beszabni.Ez picire volt összehajtva,és kis metszésen behúzták a hasba .Itt szétterítették,és kezdődött a hasfalhoz való rögzitése.Mindezt monitoron nézték.Végül a 3 metszést is összevarrták,de az egyikben hagytak egy csövet,mely csatlakoztatva volt neylon tasakhoz.Ebbe gyűlt össze a seb váladéka .Kb 2 nap múlva távolították el .Maga a műtét

kb 2 órás volt.A műtét után kb 15 óra múlva tudtam felkelni,hogy a wc re elmenjek egyedül . 3 nap múlva kiszedték a varratokat,és másnap mehettem haza .Már 5 napja csak folyadékot fogyaszthattam,kezdtem leszokni az evésről is .Semmilyen fájdalmat nem éreztem a műtét után sem .

2014. jan. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Kedves Kerdezo!


Reszben kaptal valaszokat, de egyik sem teljesen helytallo.

Eloszor is olyan, hogy "hereserv" nincs.

Csupan a koztudatban igy terjedt el.

Van azonban lagyek serv mely lehet egy vagy ketoldali. Mindenkeppen javaslom egy haziorvos felkereseset, aki szakorvoshoz fog utalni. O kerdesek es fizikalis (tapintas os vizsgalat)megallapitja azt, hogy pontosan mirol van szo. Ez nem fog fajni.

Amennyiben lagyek served van akkor, ha akarod eleted vegeig is elelhetsz vele, mert a mutet nem kotelezo. a lagyek serv inkabb kellemetlen mint fajdalmas. megnohet azonban sargadinnye nagysagura is. Ha valaki nagyon mereven elzarkozika mutettol vagy veszelyes lenne kivitelezni(cukorbeteg stb.) akkor servkotot alkalmaznak.

maga a mutet valoban rutin mutet nem lehet belehalni ugyanakkor mint mindennek ennek is van kockazata. (sebfertozes stb.) a kiujulas lehetosege sajnos fennal. ez 5-10 % Ha megfeleloen betartasz minden eloirast mutet utan akkor nem valoszinu.

Elmondom sajat LAGYEK SERV mutetem.

korhazba beutalnak majd kerdesek hada mert mutet lesz.

en kaptam egy gumuharisnyat amit mindket labamra fel kellett huznom mutet elott.

majd rovid beszelgetes az altato orvossal.

az altatas Propofollal (Diprivan) tortenik. ez nagy elmeny. kapsz egy erzestelenitot, beszurjak a kis kanult benyomjak a kis adag altatot egy inekcios fecskendobol. ket kerdesre meg valaszolsz aztan teljes sotetseg. valoban fent leirt mod szerint zajlik a mutet vagyis lateroszkoppal. (ez egy kameras kifinomult technika, javaslom nezd meg itt a youtube-on magat az egesz mutetet

https://www.youtube.com/watch?v=tpKJ838okz0

) egy kb masfel ora fuggoen attol egy vagy ketoldali a served kis vagas koldok alatt illetve meg ketto. ezeknek nem sok nyoma lesz kesobbiekben.

Ebredes az konnyu kicsit kaba leszel, de hamar eszhez tersz, hanyinger elofordulhat par percig.

megkerdezik minden rendben van-e faj-e stb. nem fog fajni maximum szokatlan es kellemetlen, de legyel ovatos a felulessel, mozgassal. 4-6 ora elteltevel, ha tudsz pisilni akkor haza is mehetsz. barmit ehetsz barmit ihatsz, de ne terheljed meg magad ne lepcsozgess ne maszkalj, ne emelj!

kivetel pl. wc meg amig hazamesz lepcsohaz stb. a gumiharisnyat azt 2 napig kell hordanod. utana leveheted. en ket napig nem furodtem csak mosakodtam segitseggel mert nem akartam terhelest. elso heten fekudj haton utana oldaladra fordulhatsz 3. heten mar alhatsz hason is. szex ha nem faj nyomathatod, de csak ovatosan.

vezetni nem szabad 2 hetig a varhato erohatasok miatt , fekezes stb. utaskent csak ha muszaly. ez egy mutet volt tehat igenis pihenni kell!

5-7 nap utan kiveszika varratokat. ezt meg sem erzed csak elvagja a muanyag cernat es kihuzza csipesszel ami annyira sem faj mint egy szorszal kihuzasa.

5 het utan mar mindent csinalhatsz ugyanugy mint a mutet elott. 3 honap mulva pedig kontoroll hogy nem ujult-e ki a served.


a masik amirol szo lehet az amit hereservnek mondanak az a

herevisszertagulat vagyis varicocele. erre a mutetre is sajnos mennem kell mar jelentkeztem is. mert nagyon egyszeru.

egy kicsit tartok a gerinces erzestelenitestol majd meglatjuk milyen lehetoseg lesz meg.


Szoval nem hereserv hanem herevisszér-tágulat. A férfiak közel 15 százalékában kialakul varicocele, vagyis a herében lévő visszerek tágulata. A legújabb eredmények szerint a férfi meddőséggel már régóta összefüggésbe hozott here-visszértágulat gátolja a tesztoszteron, a férfiegészség megőrzésében létfontosságú hormon termelődését. vagyis meddoseget okoz.

a mutet kb 15 percig tart es ket het utan mar minden a regi. errol sajnos tobbet nem tudok.


Remelem tudtam segiteni.

2014. márc. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!