Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ma voltam szemészeten és az...

Ma voltam szemészeten és az lehetséges, hogy rossz a diagnózis?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most voltam a szemészetnél és eléggé meglepett a végeredmény. Régen voltam szemészeten ez tény, arra nem is panaszkodom meglepően sokat romlott mert éreztem eleve ezért mentem. VISZONT! Elvileg az egyik szemem cilinderes -0.5 el és 130 fokban. Ez elég meglepő mivel soha nem volt az. Ez nem egy vele született dolog? És csak az egyik?!

Géppel csinálták viszont amikor a gép megmondta milyen a szemem akkor a néni belerakta a 2 lencsét és egyiket se találta el a gép. Nekem kellett mondani, hogy homályos meg ilyenek... Tehát eleve a gép konkrétan semmit se csinált minden pontatlan volt miért hinném el ezt megmondja?

Mikor rajtam volt az a szemüveg rakosgatta és látni láttam vele de annyira nagyon nem volt éles. Kivettem de annyira nem volt az. Majd valamit tekert és jó lett. De utána egy másik szerkezethez ültetett, ami nem gép volt csak be volt fogva a fejem. Ott a szemével nézte és mondott számot azt hiszem ennek a szögét meg valamit nem tudom. (Flegma volt kérdeztem ez mi meg, hogy de megkért fáradjak ki...) Szóval rátok zúdítom a ezeket sry :(

Nem kételkedem a szaktudásában de igaziból minden rajtam múlt, most ez a kicsit homályos majd valamit kattogtat és utána nézi sírí csend és egy ilyet benyög az fura... Azért ez egy elég nagy dolog és nem merem kiváltani a szemüveget. A cilinder komoly dolog de igaziból 2 órája tudom nekem ilyenem van szóval mesélhetnétek erről nekem egy kicsit :)

Ez rossz nem? Folyton romlik a szemem és műtét után is romlani fog mert ez ilyen, nem? 130 fok az jó? Tudom nem dpt és nem lehet ilyet mondani de amúgy az?

Szeretnék máshova elmenni de csak itt lehetett időpont nélkül bejutni... Máshol nincs szemészet sajnos... Neki meg nem hiszek... Veletek volt már olyan, hogy tévedett? Vagy elmentetek 2 különbözőhöz és tök mást mondtak?

19/F



2019. márc. 7. 17:12
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem meggyőzni akarlak titeket csak, hogy értsétek az én nézőpontomat és ami most a fejemben van. Hogy min aggódom és szerintem mi van. Ez nem kész pénz!

Értem, köszönöm a kommentedet! :)

2019. márc. 9. 22:09
 12/14 anonim ***** válasza:

"Jól láttam vele igen. 5mp ig amíg le nem vette. Honnan tudod ha 0/24 hordom minden nap akkor nem lesz bajom ha rosszul gondolta? Fejfájás, hányinger, szédülés ilyesmik. Azért elég nagy dolog ez a cilinder és hiába 0.5 lehet mérvadó"

Fejfájás, szédülés akkor lép fel, ha túlságosan túl van korrigálva a szem. Azt pedig legkönnyebben az említett piros-zöld tesztábrával lehet ellenőrizni, de más teszt is kimutatja. Ha nem csináltak semmilyen tesztet, akkor lehet, hogy csak minimális eltérés volt a dioptriák között, ezért nem látták szükségesnek. Komolyan, ha ennyire nem bízol meg egy tanult optikusban, akkor menj el máshova is és ott is méresd be a szemedet.


A cilinderről pedig tisztázzuk, hogy a legtöbb ember szeme cilinderes és egyáltalán nem nagy ügy. Te úgy beszélsz róla, mintha valamilyen halálos betegség lenne. Pedig csak arról van szó, hogy a cilinderes szem nem tökéletesen gömbölyű, hanem egy kicsit "lapos" és ezért több fókuszpontot hoz létre, ami abban nyilvánul meg, hogy pl. a képernyőn duplán látod a betűket (látsz egy éles betűt, és mögötte ugyanazt egy kicsit homályosabban). Na most, -0.5-ös cilinderrel ezt lehet észre sem veszed, mert ez tényleg annyira kicsi. Sőt, mondok mást is: Kontaktlencséknél 0.75-től kezdődik a cilinder. Akinek ez alatt van, annak dioptriából korrigálják (0.5 vagy 0.75 plusz dioptriát rátesznek, magyarul egy kicsit túlkorrigálják, cserébe így "eltűnik"/kikorrigálódik a cilinder is a szemről) vagy egyáltalán rá sem teszik, mert annyira jelentéktelen.

2019. márc. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Ami azt illeti soha a büdös életben nem végeztek rajtam sehol ilyen színes tesztet :D Általánosban még a sulis orvosnál egyszer talán. De tényleg soha semmikor! Szóval ha ez annyira alap lenne és ezt sem tette meg akkor miért ne kételkedjek a szaktudásában? Amúgy de írtam is nagy változás volt és sokat romlott :/ 2dpt kb


Ezeket mondjuk nem tudtam ez hasznos :) Csak van ismerősöm akinek szintén cilinderes és megműtötte és csak a cilinderes szeme romlik és durván megállíthatatlanul. Megint szemüveges lett de a másik szeme igaziból ép. És ettől félek. De ha nem csinál kárt (az az ha nem cilinderes a szemem de cilinderes szemüveget ad és nem teszi azzá vagy ilyesmi) akkor jó, mert ez tényleg kicsi és nem igazán akarom nagyon rontani.

2019. márc. 9. 23:05
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha kételkedsz a szaktudásában, akkor el kell menni máshova is, ennyit tudsz tenni.


A piros-zöld tesztet te magad is elvégezheted, csak nyilván nem lesz hiteles:

[link]


Az ábrát szemüvegben kell nézni, az egyik szemet letakarva, néhány méternyire a monitortól. Ha jó a dioptria, akkor a két színben azonosan élesnek látod a betűket. Ha nem így látod, akkor vagy kevés a dioptria vagy sok, attól függően, hogy melyik színben látod élesebben.


Asztigmiára (cilinderes-e a szemed) kipróbálhatod ezt:

[link]


Ennél a lényeg az, hogy ha asztigmiás vagy (ami cilinderrel korrigálható), akkor a vonalakat nem egyformán vastagnak látod, hanem egyes vonalakat vékonyabbnak, szürkébbnek, más vonalakat vastagnak, feketébbnek. Nálam ez az ábra elég jól működik, mondjuk nekem -1.25-ös cilinderem van, -0.5-el nem tudom látni fogsz-e belőle valamit.

2019. márc. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!