Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mik azok a helyzetek amiknél...

Mik azok a helyzetek amiknél nem használjátok a szemüveget?

Figyelt kérdés

Mik azok, amiknél muszáj?

(Dioptriát is írjatok légyszi!)

Köszii



2019. márc. 10. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
alvashozz illetve egyeb, agyban-parnak kozt vegzett tevekenyseghez nem, meg a vizicsuszdakon is leveszem, amugy mindig rajtam van. -4 dioptria.
2019. márc. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

-1.5 és -1.75

Könnyebb leírni, mi az, amikor használom... Tehát akkor hordom, amikor sötét van, vagy ismeretlen helyre megyek (és néznem kell utcanév-táblákat, feliratokat), ha valami előadáson vagyok (ahol kivetítő van, vagy színházi előadás, mozi). Általában tévénézéshez is kell. Tehát én akkor hordom, ha kifejezetten fontos a látás, vagy esetleg ha csak random eszembe jut, akkor felveszem. Nyáron, nappal csak a lehető legritkább esetben, mert akkor napszemüveget viselek kint.

2019. márc. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Napi 8 órát ülök a számítógép előtt, illetve adminisztratív munkát végzek. Szeretek olvasni a szabadidőmben. Viszont az apró betűkkel gondom van, tehát munkához, illetve otthon olvasáshoz használom a szemüveget, egyébként nincs rá szükségem. -0,75-ös szemüvegem van.
2019. márc. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Még azt én hozzátenném, hogy én közelre rosszul látok a szemüveggel, közelre mindig le kell vennem (pl. monitorhoz, telefonozáshoz, olvasáshoz).

Illetve kihagytam, hogy felveszem még sepregetéshez, porszívózáshoz is. :-)

2019. márc. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
-2,5 és -3,25 dioptria, házon belül tulajdonképpen csak a számítógép előtt van rajtam, de utcai használatra mindenképpen kell.
2019. márc. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

-0,5..-0,75.

Soha.

2019. márc. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Alváson kívül kb mindenhez. Strandon is rajtam van. -4,5 mindkét szemem
2019. márc. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
-2,75 mindkét szemem. Fürdés és alváson kívül mindenhez. Reggel mosakodás után fel, és este le.
2019. márc. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!