Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tegnap óta van új szemüvegem,...

Tegnap óta van új szemüvegem, de nem látok jól vele. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ugyanott vizsgáltattam és kértem ki a szemüvegemet. A próbalencsékkel jól láttam, de tegnap, amikor megkaptam az új szemüveget, nem láttam élesen. Első pillantásra a megszokási problémákat éreztem csak. De hazaérve leültem a monitorhoz, és nem tudtam elolvasni a betűket. Ezen kívül minden távolságban bizonytalanná vált a megszokás alatt a látásom. A szemüvegem értékei változtak. Az előző szemüvegem értékei: bal szemem +2.0 rajta +0.25 cylinder, az irányt nem tudom, de az érték ennyi volt. Jobb szemem +1.75 rajta +0.5 cylinder.

Mostani szemüvegem értéke: bal szem: +1.75 rajta -0.25 cyilinder, ajobb szemem +1.25 rajta -0.25 cylinder. A régi szemüvegemben a bal szememre most is tökéletesen látok, nem homályos távolra egyáltan, sőt, tűéles a kép. Észre is veszem, hogy a mostanival jobban kell fókuszálnom. Sőt,még az ezelőtti +2.25 lencsével is tűéles erre a szememre a kép. De két éve +2.5 is tökéletes volt a vizsgálaton. Szóval szansos, hogy a mostani érték gyenge, ezért nem látok jól a bal szememre. A jobb szemem tényleg javult, ezért is csináltattam szemüveget,de nem látok jól vele. Itt nem túl gyenge a lencse. Viszont mindkét szememmel rosszul látok az új szemüvegben,ami csak a cylinder miatt lehet. A kép elmosódott, szellemképes, ferde, mindenhogyan olvashatatlan. Szerintem nincs is szükségem cylinderre. De biztos, hogy a mostani nem jó a szememnek.

Furcsa, hogy a próbalencsében jól láttam, de ez lehet nem így volt, mert nagyon sokáig vizsgált az optikus, és a végén már nem láttam különbséget két lencse között. A szemüvegre két év garancia szól, hoya lencse, magas minősége miatt. Az optikus ilyen esetben ingyen kicseréli a lencséket? Nála csináltattam a szemüveget és a mérést is.



2019. jún. 6. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vidd visza!
2019. jún. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen vidd vissza, mert az is lehet, hogy az optikus rontotta el a dolgot vagy összekeverte más szemüveggel. Én egyszer úgy jártam, hogy az egyik lencse helyén csak sima üveg volt, elfelejtette beletenni a lencsét.
2019. jún. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt nekem is a cilinderrel, csak mire rájöttünk, túl voltam egy komplett szemészeti, neurológiai stb kivizsgáláson meg több hónapos idegeskedésen, hogy most mi van velem?????
2019. jún. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!