Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem tudom kivenni a kontaktlen...

Nem tudom kivenni a kontaktlencsét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A bal szememből nem tudom kivenni a lencsét, addig eljutok, hogy a szemem széléig kiveszem, de ott begyűrődik és egyszerűen nem tudom kivenni, aztán addig pislogok, míg visszamegy a helyére. Próbáltam összecsípni a gyűrődésnél, de nem jön ki.

Van esetleg valami tippetek? Előtte raktam bele szemcseppet is.

Nem akarom, hogy begyulladjon a szemem, szóval várok inkább és később megpróbálom.

Köszi a válaszokat előre is!



2019. jún. 6. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Bírod youtubera, hogy how to remove contact lenses, rengeteg videót kidob rá. Teljesen rossz technikát használsz. Két oldalról kell két ujjal, osszenyomni picit. Nehéz leírni.


Remélem nem látást segítő kő taktlencsed van bent, hanem valami szín változtató. Mert ha optikus nem mutatta meg a be és kivétel technikát, esetleg nem is voltál ott, az elég nagy probléma.

2019. jún. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is jártam így nem egyszer. Azt csináltam, hogy a szemhéjamat megemeltem és egy tiszta papírzsepinek a csücskével alányúltam és kihúztam a begyűrődött részt. Jajj de utáltam. Inkább szemüveget hordok, az higiénikusabb...szerintem.
2019. jún. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem rossz a technikám, oldalra szoktam kihúzni, majd onnan összecsípve kiveszem. Youtube-on is ez a leggyakoribb módszer egyébként.

Kb. fél éve van kontaktlencsém, havonta egyszer kell kivenni, pont emiatt nem is találkoztam még ezzel az esettel, mindig egyszerű volt kivenni.

Azóta sikerült, köszi a válaszokat!:)

2019. jún. 7. 19:42
 4/8 anonim válasza:
Szia! Elárulnád milyen tipusú kontaktlencsét használsz, hogy nem kell kivenni csak havi egyszer?
2019. jún. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szia! Night&Day, van sokfajta.:)
2019. jún. 8. 00:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha fontos a szemed épsége, nem használsz ilyen lencsét vagy kiveszed minden éjjelre.
2019. jún. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én se ismerek embert, aki egy hónapig hordaná kivétel nélkül. A havi hordású, napi kivitelű se annyira higiénikus, gyullad is tőle sok embernek.


Én 10 év után álltam át napira (eldobható). 1X ha rosszul begyullad, soha nem lehet lencsém többet, inkább minimumra csökkentem a kockázatot.


Naponta legalább ki kéne venni a lencsét, optikust se hallottam volna aki ezt javasolta volna, hgy nem muszáj kivenni. Volt nekem is ez a fajta day & night, ugyan úgy este ki kellett vennem - optikussal választottuk ezt is.

2019. jún. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezeknek pont az a lényege, hogy nem kell kivenni esténként...:) teljesen biztonságos, nem egy embert ismerek akik 15+ éve használják.
2019. júl. 1. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!