Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez normális kezdő kontaktlencs...

Ez normális kezdő kontaktlencsésnél?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam meg életem első kontaktlencséjét, eddig 10 évig szemüvegem volt. Tegnap bent volt a dokinál pár percet, aztán itthon 2 órát. Ma pedig 3,5 órára raktam be, de már éreztem a végén hogy fáradt a szemem és ki kell vegyem. Mikor kivettem, kissé bevérzett az egyik szemem és kicsit piros. Lehet attól hogy pont abba a szemembe 45 percig próbáltam betenni, és hatodik próbálkozásnàl tudtam kiszedni?

Aggódok hogy ez nem normális.


2019. júl. 11. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Meggyötörted a szemed, persze, hogy érzékeny. De a 45 perc aggasztó. Betanításnál hogy ment?
2019. júl. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Normális. Túl sokat csesztetted a szemed. De szerintem ne aggódj, menni fog az gyorsabban is. Én is sokat vacakoltam vele eleinte.
2019. júl. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na ez az ami a legviccesebb! A doktornő is meglepődött , hogy elsőre mindkét szemembe 1p alatt be tudtam tenni :D aztán újra voltam mert másik próba lencse kelllett, és akkor is 1mp volt betenni mindkettobe. Aztán haza jottem és azóta 30-45perces szenvedés.
2019. júl. 11. 21:36
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként azt mondta az orvos hogy elég száraz a szemem. Szoval cationorm mukonnyet használok napi 2-3x szoval száraznak sem mondanám a szememet
2019. júl. 11. 21:39
 5/5 mandella válasza:
Egureszt szemszarazsagtol, masreszt a sok "piszkalastol" is piros lehet most a szemed. A mukonny nagyon jo, ha van, csepegtesd batran! Az elejen ido kell, amig hozzaszoksz a hasznalatahoz, de kesobb is elofordulhat meg, hogy nem sikerul elsore. En hosszu evek ota hasznalok lencset, de meg igy is elofordul, hogy benazok, amikor beteszem vagy kiveszem (foleg, ha sietnek vele :)) . Utana viszont extra adag mukonny sokat segit! Ha pihentetes utan a pirossag nem mulik, vagy faj, erosen konnyezik a szemed, szemesznek mutasd meg.
2019. júl. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!