Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A fizetendő illeték vásárolt...

Kecsolavi kérdése:

A fizetendő illeték vásárolt telekre 280 000Ft Mentességet kérünk az illeték megfizetésre,4év múlva nem került rá lakóépület az illetéket késedelmi pótlékkal növelve kell megfizetni. De mennyi az?

Figyelt kérdés

Ki tudja értelmezni a jogszabályt ki tudja legalább hozzávetőlegesen kiszámolni ezt?

A késedelmi pótlék mértéke, összeg szerűen mennyi lenne az alábbi jogszabályi rendelkezés szerint? 209. § [A késedelmi pótlék mértéke] (1) * A késedelmi pótlék mértéke minden naptári nap után a késedelem, illetve az esedékesség előtti igénybevétel (felszámítás) időpontjában érvényes jegybanki alapkamat 5 százalékponttal növelt mértékének háromszázhatvanötöd része. A késedelmi pótlék után késedelmi pótlékot felszámítani nem lehet. 2019-évi jegybanki alapkamat 0,9 százalékpont ez a rendelkezés szerint mennyire emelkedik, mennyi lesz ha 5% ponttal emelkedik? 4-év múlva mennyit kellene befizetni a 280 000Ft felett? Jelen adatokkal számolva vagyis nem változtassunk semmin.


2019. júl. 24. 14:21
 1/2 anonim válasza:
Èn jártam így,de mi lakhatásit nem kaptam.350 ezer volt eredetileg,és 4 év múlva egyszer kiküldték a 350 meg 3 év jegybanki alapkamat majd a 4. évet külön,és az5. évben a maradékot.Fizettem összesen 1.2 milliót s ez volt 20 éve
2019. júl. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást remélem azért ennyit nem kell fizetnem.

Jó lenne ha valaki konkrétan kiszámolná nekem a fentiek szerint.

2019. júl. 24. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!