Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Villanyóra cserét egyedül is...

Villanyóra cserét egyedül is szokták csinálni?

Figyelt kérdés
Mai nap voltak nálunk villanyórát cserélni és a srác egyedül volt. Kértem igazolványt, tudta igazolni magát. Hivatalos levelet is küldtek előre. Egy alvállalkozói cég embere volt. Én úgy tudom, hogy feszültség alatt csak két ember dolgozhat, egy aki csinálja és egy aki felügyeli, betanított személy.

#villanyóracsere #feszültség alatt
2019. júl. 24. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt azert jobb ha nem !!!!!
2019. júl. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%
Nem hinném, hogy feszültség alatt dolgozott. A szolgáltatói plombált kismegszakító az óra előtt lekapcsolja az áramot, így az órában sem lesz.
2019. júl. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha villanyórát cserélt (mérőt), akkor 100%, hogy villany alatt dolgozott. :) Hivatalosan kettő embernek kellene, igen.
2019. júl. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, bocsánat, de nem.

Az ilyen munkát végző vállalkozók elküldik feszültség alatti munkavégzés (FAM) tanfolyamra az embereiket. Ennek oka egyrészt, hogy a pályázáskor előírt feltétel, másrészt a következő mondatok szerint költségcsökkenést érnek el vele, illetve kisebb az egységára a cserének. A tanfolyam megfelelő szintű elvégzése után egyedül is lehet mérőt cserélni. Mármint szabályosan.


Az általános alapelv valóban az, hogy feszültség alatt két ember dolgozzon. De amúgy a FAM szerinti munkavégzésnél a "felügyelő" az nem a betanított személy, hanem pont ellenkezőleg, ő ért hozzá legjobban.

A FAM az félre van téve az 1585-ben:

"A FAM-tevékenység a feszültség alatti munkavégzésnek az a különleges fajtája, amit jogszabály alapján az abban előírt szakképesítéssel rendelkező személyek a jogszabály szerinti szervezésben, a jogszabályban meghatározott további követelményeket teljesítve végeznek."

Bár az alapelvek többnyire ugyanazok.

2020. máj. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Izé, akartam még írni, hogy ugyan a helyzet az, amit írtam, tehát az ilyen munkát végzők rendelkeznek FAM vizsgával, de a fogyasztásmérő feszültség alatti egyedüli (!) cseréjét az MSZ 1585 is megengedi, megfelelően felkészített munkavállaló esetén (IV. csoport).
2020. máj. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!