Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » ADÓ-kedvezmény? 3 gyerkőcnél...

Fixum2012 kérdése:

ADÓ-kedvezmény? 3 gyerkőcnél mennyi az a MAX. NETTÓ bér, amire még normális bruttó érvényesíthető? 300E Ft nettó már a kalkulátorok szerint rosszabb, mint 280E?

Figyelt kérdés
Tehát OK és valós az a tény, hogy 280E-re 350 E a bruttó bér, ami "visszakérek havonta", DE ha átmegyek máshová TÖBB nettó bérért (320E) akkor KEVESEBB marad mint a 280E felett ? Lehetséges ? Minden kalkulátor erre utal. Hol az az összeg/nettó-határ, ahol már átugrik, s kevesebb a visszaigényelhető ? Könyvelőkém nagyon finoman szólva segghülye (volt).

#három gyerekes adókedvezmény #nettó-bruttó bér
2019. júl. 24. 22:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Csak azt kell kiszámolni, minek a 32%-a 99 ezer...
2019. júl. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm !!
2019. júl. 25. 09:06
 3/15 anonim ***** válasza:

Mivan?! Ha több fizetést kapsz akkor több lesz a pénzed. Ehhez jön az adókedvezmény ami mindig ugyanannyi.


Nincs ilyen, hogy több lesz a fizu de ezért rosszabbul jársz.

2019. júl. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Valami akkor itt az Online-kalkulátorokkal nem stimmel..... 275E-nél kb.: 350 lett utalva, EZ ki is jött a kalkulátorokkal a Neten. Ajánlottak 340E netto körül, beütöttem, ennek mennyi akkor a 3 gyerkőc után "kapható" bruttója, s VALAMI 35X ezer (!!) jött ki, - csak pár ezer forint differencia. Ezért akadtam ki, s kérdeztem.. :( :(
2019. júl. 29. 02:23
 5/15 anonim ***** válasza:

Nettónak a bruttója?!


Brutto fizetést ajánl a munkahely. Ebből tudsz nettót számolni, nem fordítva.

3 gyereknél az adókedvezmény max 99 ezer havonta, ha ehhez van elég adó és járulék levonas. Nagyjából bruttó 300 ezer Ft fizetés kell minimum a teljes összeghez. Ha kevesebbet keresel akkor nem tudod teljesen igénybe venni. (viszont házastársaddal megosztva is kérheted, így akár két minimálbér is elég lehet a max összeghez)

2019. júl. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
275enél 350 lett utalva... He????
2019. júl. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kedves Nettónak a bruttója ...

Köszi a választ,& energiát / idődet !!!

Pont fordítva alkudok.. :) Mennyi, amit nettó FIZETNEK a cégek ?!

Az akkor addig ok, hogy maximum 99E-IG térítik (32%), tehát a NETTÓ 309.375 forintnál jár a maximum 99E Ft visszaigénylése ? Ezt így jól látom ?

Ha akkor ez felett fizetnek az után már én is fizetek... :( (:

2019. júl. 31. 10:11
 8/15 A kérdező kommentje:

Tisztelt He???? ....

Valahogy így. 275 nettóra alkudtam + üzemanyag 20E.

Megnéztem a "bérlapot" Február / 19 napra, a bérlapon lévő "350E ALAP-bérre" fizettek 329.517 Ft-ot, + s a szokásos magyar keveréssel csak 12-őt adtak zsebbe "benzinre".... (Természetesen magyarosan "megköszönték" a + kb.: 30-40 óra ajándékot :( )

2019. júl. 31. 10:24
 9/15 anonim ***** válasza:
De az miért baj ha te is fizetsz? Az csak azt jelenti, hogy elég magas a fizud. Ha több a fizud azzal sose jársz rosszul. Kivéve talán óvodai ingyen kaja, bár 3 gyerekre az lehet, hogy mindenképp ingyenes.
2019. júl. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az időt és energiát !!! Nem az a baj, ha fizetnem kell " felette", csak ha van "küszöb", akkor nem szeretném átlépni. Ha 309.375 Ft.-nál jár a maximum 99E Ft, akkor 408.000 bruttóig "mehetek". Lehet, hogy hülye vagyok, - de ehhez keresek állást itthon. MAX.8 óra, többi a gyerekeké és más munkáé. Nagyon oda kell figyelnem, sajnos majdnem 2 évet + 1-2 családi milliót kidobtam az ablakon a könyvelőm miatt. Német teljes munkaidősként, DE ITT adóztam "TBJ. 56/A § SZERINTI FOGLALKOZTATÓ" szerint.. Minden hónapban itt befizettem németek által utalt 1860 Euro bruttó béremből (+ költségtérítés kb. + ennyi) a 9X E. "szochót" + valami "külföldi XX"-re még 9X E. forintot, hogy majd év végén kb.: 1.100.000 Ft vissza-igényelhető... NEM HOGY visszaigénylés nem jött, hanem még én fizetek a NAV-nak még majdnem 500E. forintot.. Jó üzlet volt... havi 450ó munka, napi 1000 km, (kocsim persze tönkrement) szállodák-szerszámok stb, - nincs elszámolva.. KB.: összeadva 600 Eur/hó maradhatott/hó + a NAV-nak még 500E kell + vehettem autót...Sajnos a nőszemély, -mint kiderült, 1X vette elő a papírjaimat / év.... Ezért próbálom most már számolni forintra, "mennyi az annyi" ? Na, most jól kipanaszkodtam magam... :(
2019. júl. 31. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!