Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » ADÓ-kedvezmény? 3 gyerkőcnél...

Fixum2012 kérdése:

ADÓ-kedvezmény? 3 gyerkőcnél mennyi az a MAX. NETTÓ bér, amire még normális bruttó érvényesíthető? 300E Ft nettó már a kalkulátorok szerint rosszabb, mint 280E?

Figyelt kérdés
Tehát OK és valós az a tény, hogy 280E-re 350 E a bruttó bér, ami "visszakérek havonta", DE ha átmegyek máshová TÖBB nettó bérért (320E) akkor KEVESEBB marad mint a 280E felett ? Lehetséges ? Minden kalkulátor erre utal. Hol az az összeg/nettó-határ, ahol már átugrik, s kevesebb a visszaigényelhető ? Könyvelőkém nagyon finoman szólva segghülye (volt).

#három gyerekes adókedvezmény #nettó-bruttó bér
2019. júl. 24. 22:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ha 309.375 Ft.-nál jár a maximum 99E Ft, akkor 408.000 bruttóig "mehetek"


NEm akarlak megbántani, de áruld el, mivel keresel ennyit, mert nem az eszeddel, az biztos. (azt most hagyjuk, hogy jó részét feketén kapod, ha lehet játszani azzal, hogy csak az legyen bejelentve, amire kedvezmény jár)


Mi nem volt világos abból, amit priviben leírtam? (Re:

Az üzenet szövege: Idén 309375 bruttónál a nettó 304734, ez az, amivel teljesen, az utolsó forintig ki lehet használni, ha valaki 3 gyerek után kéri a kedvezményt.)


309375 bruttónál fizeted kizárólag a munkaerőpiacit, felette már van adód és járulékod.

2019. aug. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Világos / köszönöm :) :) :) :) !! 408.000-ig lesz papíron, a többi zsebbe a 8 óra/nap hivatalos bejelentés.

"Infó + műszaki" a területem, korlátlan munkabírással / szakma-imádattal :) :) ( - általában hónapokra előre betáblázva..) Én vagyok AZ, akit akkor hívnak (termelés/gyártás/vezérlés-leállás stb.. miatt), mikor már a X.-dik lúúzer összebarmolt mindent, +"lehúzta" a cégeket , s mégis áll minden. DE mivel a család miatt egyelőre maradok, vIktorunknak egyetlen q..a forintot nem akarok fizetni soha többet. "Istuncse", főállás mellett a mellék-állásban én fogom a Kati-Piri-Rózsi, vagy mi az aktuális... verziót megpróbálni, s 5 FILLÉRRE a "határig" fogom a számlát kiállítani bel/külföldre... Felette kizárólag "fekete-lóvé", vagy nyaralás a családdal. Örömmel fognak zsebbe is fizetni. Túl sok ingyen-időt loptak (s természetesen próbálnak lopni.. ) a család rovására.. Ezt szüntettem meg 5 hónapja. Se ismerős, se törzsvendég/cég, se haver -"barát".. Köszi a segítséget ! Természetesen, ha informatikával / biztonság-technikával / mobil-technológiával(NEM "magyaros" szinten) kérdésed lenne, nyugodtan/bármikor kérdezz priv.-ban, boldogan segítek !

2019. aug. 2. 00:50
 13/15 anonim ***** válasza:
De hát még mindig nem érted. Miért kéne bruttó 408 ezer? Épp az előzőben írta le pontosan, hogy bruttó 307 elég.
2019. aug. 2. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Azt is írtam priviben, hogy ev esetén más a családi kedvezmény!!!! Ott hiába fizetsz pl egbizt járulékot a garantált bérminimum másfélszeresére, csak a tényleges kivét járulékára jár kedvezmény (a számlázásból úgy tűnik, vállalkozó vagy)
2019. aug. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Anyáááám.. most ugrott be, 99E -A- 32% !

Hál' a jó égnek, nem vagyok már régóta vállalkozó (jelen pillanatban a 3 hó. x 149E.Ft, -valami állas-keresési járulékot harcolgattam ki (először KAPOK is valamit végre :( ). A franc egye meg.

Azt hittem,ha valahol főállásban bejelentenek, mellékállásban majd "Katázgatok", ?! Olvasgattam, az 1M. / hónap bevétel-értékhatárig csak valami 50E Ft alapot kell fizetni. HIHETETLEN, hogy nálunk 1+1, soha nem kettő.. Azt hiszem, -mindegy esetleg milyen messze laksz Győrtől, ha aktuális lesz, - mondszzzzz egy összeget, s átbeszéljük. Lehetséges ?

2019. aug. 3. 00:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!