Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rowannel vagy Rowannal?

Rowannel vagy Rowannal?

Figyelt kérdés

#könyv #név #könyvírás #név ragozás #angol név ragozása
2019. júl. 25. 11:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Rowannel, mivel “Roven”-nek ejtjük a nevet.
2019. júl. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer 5.-ben (régesrég) egyik osztálytársam végigkérdezett mindenkit, hogy "szerinted opelből, vagy opelból?" És akkor mindenki választotta azt, ahogy ő mondja, és akkor megkérdezte az osztálytársam a magyartanárt is az órán; és azt mondta, hogy mind a kettő helyes. Vegyeshangrendű, meg még külföldi szó. Meg egyszer csináltunk ilyet is, hogy rakjál oda val-vel ragot, és akkor én megkérdeztem, hogy "Anett-tel, vagy Anett-tal; mert én pl automatikusan A-val mondom, és akkor mind a kettő helyes volt, mert vegyes hangrendű. Ja és úgy volt, hogy én az első padban ültem, és akkor önálló munka volt, és akkor úgy kérdeztem, és akkor mondta, hogy vegyes hangrendű, szóval mehet mind a kettővel. Ja és akkor énnekem amikor így automatikusan mondom, akkor mindig az Anett-tal jön elő, és meg is lepődtem, mikor osztálytársam ennek a kérdésemnek a hatására meg bemondta E-vel:) És akkor a tanárunk mondta, hogy minkettő jó. Nekem meg még az volt érdekes, hogy apum (nemtom mennyire számít ez, hogy Erdélyben nőtt fel), mindig úgy mondta, hogy "matekből", és nekem ez úgy egy kicsit érdekesen hangzott a fülemnek:):) Meg pl asszem apa úgy tanulta, lehet, hogy anya is; hogy az utolsó magánhangzó (rag előtti magánhangzó)-hoz kell igazítani. De szerintem a matekból-t azt anya is mint én pl mindig ó-val mondta:) Szóval vegyeshangrendűnél pl mindegy:):) De amúgy pl lehetnek biztos másfelé is tájszólások. Én is egyébként Rovennek mondanám, és nem Rovánnak:) (A Rovánnál már egyértelmű amúgy, hogy nak:)) Egyik volt osztálytársam valami rokonánál volt kint angol területen, ott azt mondta, hogy totál kész volt tőle, olyanokat mondtak, hogy "guing tu" :):) :):) De amúgy viszont a Rovent úgy is lehet mondani, hogy E és Á között mondjuk:):):) Kicsit e-is kicsit á-nak is hangzik:):) Bár a Rovennal se rossz egyébként, a vegyes hangrend miatt:) De szóval a Rovennel hangzik a legjobban :):):)
2019. júl. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!