Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne vizesedjen...

Mit tegyek, hogy ne vizesedjen el a tetoválás?

Figyelt kérdés

Most itt olyanokat kérdezek, akik értenek hozzá... Tetoválás közben ugye megdagad a bőr és nedvedzik. Egy idő után, míg csinálom a mintát, a vonalak elferdülnek és kidobja a festéket, emiatt újból át kell menni rajta és az nagyon fájdalmas. Mit csináljak, hogy ne ázzon ki?


Egy Kezdő tetkós



2019. aug. 1. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki bőre más. A tetoválás elején megnyílik, akkor fáj kicsit jobban, majd utána tartja magát eléggé sokáig. 3-6 óra után már nem bírja, akkor nagyon sok folyadék kezd el a felületen át távozni, ami magával visz festéket is bőven. Ez ellen nem sokat lehet tenni ott és akkor. Előre lehet gondolkodni és érdemes a bőrt a tetováltatás előtti 1 hétben ápolni, hidratálni, de az utolsó nap már nem, borotválni frissen, a minta felrakása előtt és nem otthon előre. Célszerű nem epilálni vagy gyantáztatni előtte már legalább 3 nappal, de inkább 1 héttel. Célszerű a tetoválás közben úgy dolgozni, hogy elsőnek az egyenes vonalak, amiknek nagy a hatása, tehát nem árnyékkontúrok, majd utána a többi vonal, ezt persze nem egy magnummal, hanem egy kisebb tűvel. Ha a vonalazás megvan, és nem dotwork, akkor jöhet az árnyékolás/színezés, ami már nagyobb terület és könnyebben korrigálható. A tűt ne nyomd bele túl mélyre, mert akkor hamarabb duzzad a bőr, de ha meg túl felszínes, akkor a gyógyulás közben kijön a festék nagy része. Ezért érdemes nem függőlegesen fogni a gépet, hanem döntve, olyan 45-60°-ban, így könnyebb is dolgozni vele.

Ha dotwork, akkor pedig egyik oldalról kezdeni és úgy menni a másik irányba és nem ugrálni ide-oda. Munka közben többször töröld a bőrfelületét, ha szükséges, pici vazelint használj rá, de tényleg csak keveset.

Így is van, akinek a bőre 1 óra után már megadja magát, mert egyénenként nagyon eltér, míg más a 6-8 órát is nevetve végigülné. Nagyon sok mindentől függ ez. Fizikai állapota a bőrnek, az illető aktuális mentális állapota, biológiai és biokémiai állapota, a vére minősége...és a többi. Egy depressziós, menstruáló nő, akiben van görcsoldó és fájdalomcsillapító, ráadásul még egy kis alkohol is, pláne úgy, hogy nem kipihent, fáradt és éhes, annak a bőre borzalmas lesz. Míg egy kellemesen kipihent, jóllakott, de nem telezabált, fitt és üde, jókedvű páciensnek jobb lesz sokkal.


Persze lehetne használni sebösszehúzót is, de annyira nem ajánlott, hogy addig tartson egy alkalom, ameddig a bőr jól bírja, ami kb 3-4 óra. Ennyi után a te kezed is fáradt kellőképpen. Jó környezet, jó zene, vagy beszélgetés is sokat segít.

2019. aug. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, nagyon sokat segített.


Nos, legutóbb magamnak csináltam, 3 alkalmas, egyenként 6 óra pihenőkkel együtt, előtte sörözgettem, hogy ne izguljak annyira. A vége felé a csuklómnál annyira érzékeny lett, hogy bevettem egy fájdalomcsillapítót. Akkor ezek szerint az is rájátszott a problémára. Vazelinnel vékonyan kentem, a tűt kicsit megdőtöttem, a felesleget gyakran letöröltem, DE már észrevettem, hogy a bőröm eltér a többiekétől és érzékenyebb. Sebösszehúzót a munka után szoktam fújni rá, előtte borotváltam óvatosan. Nullás a vércsoportom (ezt nem tudom, hogyan kell nézni tetoválásnál. Ha még valaki erre néz, és tudja a választ, az leírhatja :) Mindenesetre köszi mégegyszer. :D

2019. aug. 2. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!