Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A kőműves ha a járdát elrontja...

A kőműves ha a járdát elrontja, mert a lejtés úgy sikerült, hogy a víz befolyik az ajó küszöbe alatt és felette is, akkor kötelezheti a kőművest, hogy a saját költségén és mielőbb javítsa ki?

Figyelt kérdés

Felszedte a betonjárdát és a minap tapasztaltam,hogy az eső befolyik a küszöb egyik oldalán alul,a másikoldalon felűl!

Szóvátettem a kőművesnek,aki a vízmércére hivatkozva mondta h márpedig jó és ne nézzem őt hülyének!

Mondtam,hogy ha jó a járda,akkor a víz miért folyik az ajtóhoz....

Igyekezett kimagyarázni!

Mutattam neki a befolyó víz útját és h hol vizes még!

Fújt a résbe olyan szilikon szerű,átlátszó erősen ecetszagú anyagot,amit én eddig csak a mosogatók körül láttam!

Mondtam neki,hogy ezzel én nem vagyok megelégedve!

Ide valami komolyabb anyagot tegyen!

Ilyen esetben fel kell ismételten szedni a betont v felmarózni egy részét és új betont kell bele önteni,új és egyáltalán jó irányú lejtést csinálni?

Az ehez szükséges anyagok árát nekem kell rendeznem?

Bár őszintén szólva én úgy tartaném fairnek,hogy a kőműves cseszte el,oldja meg ő az ő pénztárcáját nem kímélve!

Jogosan gondolom?

Mit tehetek?

Vagy keressek új kőművest?

Akkor újra vegyek anyagokat?

Újra fizessek munkadíjat?


2019. aug. 6. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:

1.Ne valami alkesz barmot fogadj fel.

2.Ha van papír róla(szerződés),hogy ott dolgozott akkor bátran.

2019. aug. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1.Nem alkesz!

Nem is barom....

....bár a munkáját elnézve az....v inkább trehány!

Sajnos nem ismerem....

De S.O.S. kellett kőműves....

2.Nincs semmiféle írásos megegyezés!

Anélkül miért ne kötelezhetném h javítsa ki a saját pénztárjájából?

Kifizettem rendesen az általa kért bért és megvettem az anyagokat is minden szó nélkül!

Sőt!A minap "véletlen"(?!) elpakolt 2 apróságot,aminek az összértéke 16ezer forint!

Ezzel maximálisan eljátszotta a bizalmam!

Elhajtanám!

De úgy gondolom,hogy előbb csinálja meg,amit elcseszett!

Bizonytalan is vagyok a fentiek miatt!

Mert lehet h ha mást hívnék,szebben-jobban meg csinálná!De akkor az megint pénz....

Újra kifizethetném azt,amit már egyszer kifizettem,annak reményében,hogy a víz nem a házamba folyik be!!!!!

2019. aug. 7. 07:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel bizinyítod,hogy ő csinálta ha nincs papír?Számlát nem adott meg semmit gondolom.Feketén dolgozott.
2019. aug. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kötelezheted ami jogos is de ha egy szemét akkor cseszheted mert nem fogja megcsinálni.
2019. aug. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!