Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Postàn ha eltünt a küldeményem...

Postàn ha eltünt a küldeményem mit tehetek?

Figyelt kérdés
2019-07-26 án ajàlva adtam fel egy levelet, a tartalma egy 8600ft-os polo volt amire nem kötöttem értékbiztositàst mert olcsó volt. Ma kerdeztem a cimzettet hogy meg e kapta már de ö azt mondta hogy nem, es a feladóvevényen szereplö nyomonkövetési küldeményazonosito is azt mutatja hogy a helyi postàn feladtam. Többet nem. Ennek már 8. munkanapja. Ma voltam bent, megkerdezni hogy merre jár, de semmi pozitivat nem mondtak, max ha nem találjàk akkor kártiritest kerhetek. Mondom nagyon jó. A Polo értéke 8600 ft. -fizetnek ennyit? Mit csinàlhatok?
2019. aug. 7. 13:07
 1/5 A kérdező kommentje:
mielött valaki észrevételezné, hogy miért nem kötôttem biztosítàst, azért nem mert igy 650 ft-volt ajánlott levélben.
2019. aug. 7. 13:09
 2/5 anonim ***** válasza:

ÁSZF-ben vannak ezek meghatározva, 9.1.3. pontban:

"2) Ha az értéknyilvánítás többletszolgáltatás igénybevétele nélküli könyvelt postai küldemény megsemmisül, teljesen vagy részlegesen elvész vagy megsérül, a Posta kártérítési átalányt fizet.

A postai küldemény megsemmisülése vagy teljes elveszése esetén a fizetendő kártérítési átalány összege a szolgáltatásért fizetendő díj tizenötszöröse vagy ennél a külön TERMÉKLAPON feltüntetett eltérő rendelkezés szerinti magasabb összeg; "


15*650 pedig több, mint 8600, ha a teljes árat nézik. Ha csak a 350 forintos ajánlott kézbesítés díját, az 15x350 = 5250.

2019. aug. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tehàt ha elveszett, vagy nem tudjàk felderiteni hogy mi történt vele, akkor a 650 ft-os feladàsi díjnak a 15x kell visszafizetniük?
2019. aug. 7. 13:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Én így értelmezem, igen. A link lemaradt, pedig be akartam tenni:

[link]

2019. aug. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen, közben enis megtalàtam. Viszont létezik vagy lehetséges hogy 8 munkanap alatt nem ér a cimzetthez a levél? a nyomonkövetés még mindig azt mutatja ahogy a helyi postára feladtam..
2019. aug. 7. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!