Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet ez egy Csernobilhez...

Lehet ez egy Csernobilhez hasonló eset amit próbálnak eltusolni az oroszok, lehet napok óta nagy dózisban kapjuk a sugárfertőzést csak mindenki hallgat róla hogy ne keltsenek pánikot?

Figyelt kérdés

[link]


Lehet ez egy Csernobilhez hasonló eset amit próbálnak eltusolni az oroszok, lehet napok óta nagy dózisban kapjuk a sugárfertőzést csak mindenki hallgat róla hogy ne keltsenek pánikot?


2019. aug. 22. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerinted a magyar és a többi hatóságok nem mérik a szennyezést?
2019. aug. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

őszintén szólva, rajtam kívül gondolom ezzel van még az országban minimum 1-2millió állampolgár úgy hogy nem bízik annyira a hazai kormányban és médiában túlzottan, azért hogy ne törjön ki pánik, sajnos simán el tudom képzelni hogy elhallgatják vagy csak elbagatelizálják, majd legfeljebb csak pár év múlva lehetne sejteni a hirtelen megnövekedett rákos megbetegedések számából, persze a mostani döntéshozókat akkor már nem különösebben érintené.


Csernobil esetében, tudom tudom más világ volt akkor, habár az ország vezetői jelentős részt ma is épp ugyanott vannak, de lényegében csak a németek miatt és későn értesültünk a valós tényekről, addig a médiában viszont csak ilyen elbagatelizált dolgokat mondtak mint hogy nem jelentős a veszély stb stb stb.


persze hogy nekem volt a rokonságban 5 éven belül 2 idősebb rokonom is rákban halt meg továbbá volt kettő csecsemő aki rendellenességgel jött világra az csak az egyik él mai napig fogyatékkal a másik még akkor meghalt, ez nyilván puszta véletlen egybeesés.


Ez az oka annak hogy elég bizalmatlan vagyok azzal szemben hogy mennyire is mondanak jelentéktelennek egyébként komoly dolgokat. :(

2019. aug. 22. 09:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A csernobili korszakban sokkal erősebb volt a cenzúra, na meg internet sem volt. Annyi információhoz jutottál amit a vezetés megengedett, esetleg külföldi rádióadásból feltűnt hogy másak a nyilatkozatok.


A mai modern világban, ahol az eseményt követően perceken belül lehozzák a híreket, sokkal nehezebb bármit eltussolni. Azért a szovjet éra beidegződése még él, mikor az eset után hirtelen 4 orosz sugárzásmérő központ is "technikai hibával" leállt, nehogy be lehessen mérni a terhelés mértékét. Viszont ahogy a csernobili esetet is Svédországban fedezték fel, itt sem lehet egy ilyen eseményt eldugni a nyilvánosság elől. Az észak-koreiai atomkísérleteket is jelezték a világ műszerei, a fukushimai sugárzás is végigment egyszer-kétszer a bolygón amit jeleztek a műszerek. Nem lehet semmit eltitkolni.

2019. aug. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:
Ma ezt műholdakról secc perc alatt látnák a folyamatos mérések miatt és ki is derülne. Szerintem inkább biztonsági intézkedés lehet, de nem olvastam el a cikket.
2019. aug. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A mai monitorozó rendszerben szinte semmit nem lehet eltussolni.
2019. aug. 23. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MolotovPunk ***** válasza:

1986-ban mikor a csernobili baleset történt,ott igen hamar az amcsik meg a Svédek rájöttek a lehető leghamarabb,hogy Ukrajna környékén súlyos baleset történhetett.Belarusia nagyjából 99 százaléka ma is sugárfertőzött kisebb nagyobb mértékben,mivel a baleset idején napokig Észak felé fújt a szél,így a svédek és oroszok is kaptak belőle.Ma technikával már sokkal könnyebb kideríteni,azt ha valahol nagyon magas a sugárzás.Oroszokra pedig mindig jellemző volt a hazudozás és magyarázkodás hasonló ügyekben.


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=xBEQ_GQG_qQ

Csernobil szívbaj.

2019. aug. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!