Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kezdő gitárosként hogyan...

Kezdő gitárosként hogyan tudom a ritmust megtanul i?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el gitározni. Jobb kezes vagyok. Amikor van egy dal, amit meg akarok tanulni és az akkordokat már tudom, akkor sokszor elkeseredek, mert nem találom a megfelelő ritmust és az akkordváltást. Nem jön ki a lépés. Ha lassabb a dal akkor azt hittem hogy lassan kell gitározni, de hallottam már olyat aki gyorsan pengetett és még is megtartotta a dal eredeti lassúságát. Az is előfordul, hogy elkezdem a dalt és az első pár sornak eltalálom a ritmusát, de aztán a következőben megváltozik a ritmus és egyszerűen nem tudom ezt a gitáron követni. Hogyan tudnám ezt megtanulni?
2019. aug. 24. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a Songstert használtam (mai napig) erre, ott le van írva a hang, és ha rendes tab, akkor az ütemét is tudod követni. Én ha a masszív ütemet akarod gyakorolni, egy AC/DC ritmustgitárt ajánlok. Pl:T.N.T. ha kezdő vagy, mert könnyű az akkordmenet nagyon, és végig fix ütem van, ha azt megtanulod, és a dalra járatszod bele fogsz jönni. Ha az megy próbálhatsz másikat. De a cover videók is jók
2019. aug. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Metronomra gyakorolj :)


[link]

2019. aug. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hú nagyon köszi a segítséget!
2019. aug. 28. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!