Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék megtanulni gitározni...

Szeretnék megtanulni gitározni. Zeneiskolába tanácsos elmennem órákat venni, vagy magántanárhoz? Ha az utóbbi megoldást választom, akkor nagyjából mennyibe kerülhet egy óra? Kb. mennyi idő míg megtanul az ember gitározni?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!:)

2014. jún. 7. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
A magántanár jobban igazodik a Te igényeidhez. Attól függ, pontosan mit is szeretnél. Ha nagyon muszáj, egyedül is meg lehet tanulni gitározni. A fejlődés üteme pedig tőled és a szorgalmadtól függ.
2014. jún. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Zeneiskolában nem nagyon fogsz megtanulni gitározni, nem arról szól.

(Jó) magántanárnál nagyságrendekkel gyorsabban lehet fejlődni (persze, ha te is szorgalmas vagy), de jóval többe is kerül. Átlagosan 1500-2500 ft/óra.

"Megtanulni gitározni" pedig soha nem lehet.

2014. jún. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én két és fél éve kezdtem gitározni, sem zeneiskolába, sem magántanárhoz nem jártam (zeneiskolában mást tanultam). Hónapok alatt viszonylag könnyen meg lehet tanulni az akkordokat youtube videókból, cikkekből, én is így tanultam. Ha van olyan barátod, aki gitározik, tőle is bírsz tanulni, az is hatásos módszer. Attól is függ persze, hogy milyen szinten szeretnél megtanulni. Bár ha elég türelmes és szorgalmas vagy, akkor természetesen tök egyedül is meg tudsz tanulni. Vagy esetleg a magántanárt ajánlom. A zeneiskolai tapasztalataim azt mutatják, hogy ott te nem nagyon fogsz olyat játszani, amihez kedved van. Skálákat, klasszikus műveket esetleg...


17/L

2014. jún. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Attól függ, hogy milyen stílusban szeretnél gitározni. A magán tanárnál te választod, a zeneiskolánál adott. Ha nem vagy egy gyakorlós típus, ne menj zeneiskolába. :D Ne tanulj youtube videók alapján gitározni, mert ott rosszul is taníthatnak meg akordokat. A magántanár nem nagyon drága, és ha sokat gyakorolsz, akkor 1 év alatt egész jól meg lehet tanulni gitározni.
2014. jún. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves előző!

Igenis meg lehet tanulni internetről, youtube-os videókból. Azzal nincs semmi baj, ahogy játszom az akkordokat, egy zeneiskolás barátom szerint helyesen fogom le őket, pedig én is youtube-videókból tanultam. Úgyhogy meg lehet tanulni helyesen is...

2014. jún. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Oké, biztos vannak jó videók is, amik tényleg jól tanítanak. Gratulálok, hogy te meg tudtál tanulni ezekből gitározni, nem biztos, hogy nekem sikerült volna. De nem mindegyik tanít jól. Sok sikert a további gitártudomány elsajátításához.:)
2014. jún. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amikor én elkezdtem magamtól tanulni, még ilyen videók sem voltak, csak könyvek és internetes oldalak sok szöveggel. Aztán egészen messze jutottam.

Egyébként a tanár is mondhat hülyeséget.

2014. jún. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mediamaster99 válasza:
Kedves Kérdező! 8 éve járok zeneiskolába, klasszikus gitáron tanulok. Nagyon szeretem, szerencsére nagyon jó tanárom is van. Általános iskolában kezdtem el. Fegyelemre neveli az embert, a folyamatos, ütemes órák belenevelik az emberbe a kötelességtudatot és persze a zene iránti szeretetet is. A magánórához és a zeneiskolához is szorgalom és gyakorlás szükséges. Nem elég az óra, gyakorolni is kell. Ráadásul nincs sok értelme az óráknak, ha nem tudsz haladni, előrelépni a leckékben, mert nem készültél az órára. Nyilván előfordul, hogy semmi időd nincs felkészülni, ez kikerülhetetlen volt nekem is. De hosszútávon ez nem működik. A zeneiskola az heti rendszeresség, első években heti 2, az évfolyamok növekedésével már áttérhetsz a heti 1-re. Nincs olyan, hogy nem ér rá a tanár, vagy egyeztetni kell, hanem csak menni. Ráadásul félévkor és év végén vizsga van, a tanszakvezető és rajta kívül még 2-3 tanár ül benn, és erre a produkciódra kapod a jegyet, nyilván a saját tanárod is benn van, aki tisztában van az egész féléves/éves teljesítményeddel, tudásoddal, és a lehető legjobb jegyet akarja megadni neked. A többi tanár csak a legnagyobb hibákat fogja megemlíteni, de a jegy nagy részében úgyis a tanárod dönt. A vizsgán kívül év közben vannak koncertek, hangversenyek, amik szintén megmérettetésnek számítanak, és segítik a közönség előtt való gitározást is. Szakmailag is megtanulsz gitározni, és mellette tanulni is van időd. Én is suli mellett csinálom, eddig mindig 5-ös voltam belőle, nem volt probléma, elég komoly darabokat játszunk mostmár. És részemről a suli rovására sem megy, 4-es, 5-össel megúszom a féléveket és az év végéket gimiben, bár tudom, hogy ez egyéntől is függ... Szóval én támogatnám a zeneiskolát, nekem a tanuás is könnyebben ment/megy vele. :)
2014. jún. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mediamaster99 válasza:
Nyilván ez függ a stílustól is, amit tanulni akarsz. Például, ha rock-ot akarsz megtanulni, akkor nem biztos, hogy a zenesuliba kell beiratkoznod, hanem kezdheted egy olyan magántanárnál, aki ezt a műfajt tanítja, vagy a Rocksuliban.
2014. jún. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!