Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent maga a komplexus szó?

Mit jelent maga a komplexus szó?

Figyelt kérdés
Van akinek kisebbségi komplexus van. Van akinek anya komplexusa. Van a kettő között kulombseg de nem tudom konkrétan mit jelent. Van maga a szóra definíció, vagy csak akkor nyer értelmét ha valamihez kötjük ezt a szót? Illetve a komplexus kialakulhat konkrétan egy személy miatt? Vagy csak általános komplexus van, mint pl anya, vagy apa? Azért kérdem mert van egy személy, akivel nagyon jóban voltam. De úgy érzem hogy kisebbséget érzek magamban ha vele beszélek. Már csak lekezelo reakciói vannak szinte, és szinte késztetést érzek hogy megfeleljek, de ez nagyon idegesítő lehet. Ma már nem tartom vele a kapcsolatot. De ez más személyre nem hat ki. Csak ő hozzá ki belőlem ezt. Első sorban arra vagyok kíváncsi mit jelent a komplexus? Illetve a kisebbségi komplexus kiterjedhet csak egy szemelyre??

2019. aug. 24. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:

"Elfojtott, elhárítási mechanizmusokkal a tudattalanban tartott késztetések összessége."

[link]

2019. aug. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Illetve a kisebbségi komplexus kiterjedhet csak egy szemelyre??"


Erre nem tudom a választ, talán elképzelhető. De az is, hogy egyfajta viselkedésre vagy társadalmi csoportra terjed ki, aminek ő az általad személyesen ismert képviselője.

2019. aug. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!