Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol lehet jelentkezni a...

Hol lehet jelentkezni a Vígszínházba színészként? Egyáltalán lehet? Mi az alap követelmény?

Figyelt kérdés

2019. aug. 26. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy új darabra válogatnak szereplőket, akkor kell jelentkezni. Minden szerephez le van írva hogy férfi/nő, milyen korú (tól-ig), magasság, egyéb kinézet kell, kell-e énektudás, stb. Ha egy szerepre maradéktalanul megfelelsz, el kell menni a szereplőválogatásra ahol meghallgatnak.
2019. aug. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szakmai tapasztalattal rendelkezel? Kérdésed alapján úgy sejtem, hogy gyerek lehet, és nem vagy színész. Ám ha mégis, akkor eléggé nagy baj, hogy itt kell érdeklődnöd.

Én teljesen laikusként a színház művészeti vezetőjét keresném meg.

2019. aug. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen,nem vagyok még színész.Csak érdeklődtem.Viszont az szeretnék lenni,de nulla az ének tudásom.Lehet még ebből valami?
2019. aug. 26. 16:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nulla énektudása volt pl. Márkus Lászlónak, Garas Dezsőnek, Psota Irénnek, Agárdi Gábornak, Tomanek Nándornak stb., de ezért elég jó kis telt házakat csináltak.

Tudom, ők már rég meg is haltak, más világ van. De nem csak zenés darabok vannak. Bár sok színház zenés-táncos átiratot csinál görög drámákból és tragédiát a Liliomfiból.

Előny az, ha valaki tud énekelni, táncolni, de nem feltétel.

2019. aug. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És esetleg az plusz dolog hogy zenét tanulók?Konkrétan fuvolázok
2019. aug. 26. 17:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Nos, eddig nem szóltam, mert hát miért vagyok én nyelvtan-náci. De hát te színész lennél, tehát a nyelvtudás az egyik munkaeszközöd.


Alapkövetelmény egy szó. Nem szerencsés a megfogalmazásod, mert az érződik ki belőle, hogy már most színész vagy.

Énektudás egy szóban írandó. Tanulók az több tanuló.


Énekelni nem tudsz, de írni sem. Ez baj.


Milyen a viszonyod a színházzal? Rendszeresen nézel előadásokat? Jársz színjátszókörbe? Sok klasszikus irodalmat olvasol? Drámákat is?

Szavalóversenyeken, szép magyar beszéd vetélkedőkön milyen eredményeket értél el eddig?

2019. aug. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocsi,a javító írta tanulok-ot tanulók ra.A kiejtésem szép,mondták is már.Eddig mindent megbírtam tanulni amit kellett kívülről.Igen járok rendszeresen színházba.Drámaklubba is járnék,csak sajnos nincsen abban a városban ahol élek
2019. aug. 26. 20:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Járj el castingokra. Be fog jönni egyszer. Talán
2019. nov. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!