Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kapok árvaellátást, de passzív...

Kapok árvaellátást, de passzív lesz a jogviszonyom szeptembertől, hogyan kell ezt bejelenteni?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok és jár nekem az árvaellátás, kaptam is 1 évig. Viszont szeptembertől passzív lesz a jogviszonyom 2 féléven keresztül, aztán majd újra aktív. Hogyan kell ezt bejelentenem, hogy ne kapjak árvaellátást, hiszen tudom, hogy passzív jogviszonnyal nem jár. Le kell töltenem azt a papírt amit küldenek mindem félévben és beadni, mielőtt még ők küldik ki, vagy be kell telefonálnom vagy hogyan működik ez. Illetve ha majd újra jogosult lennék rá, újra kell az egész árvaellátást igényelnem, mint az elején, vagy csak elég azt az iskolalátogatási papírt elküldenem nekik, hogy újra aktív a jogviszonyom?

2019. aug. 27. 22:42
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!