Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miert csinalja ezt a munkaltato?

Miert csinalja ezt a munkaltato?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Dohanyboltban dolgozom, most már több mint két honapja. Egy eleg forgalmas helyen raadasul, sok az ellenorzes. Az első honapomat napi bejelentessel dolgoztam, minden nap kivettem a kasszából a penzemet. Eddig oke. Következő hónap első napján bejott az uzletvezeto, kozolte, hogy bejelentett. Ezt követő napon műtöttek engem, ezért 10 napig otthon kellett maradnom. Visszajöttem betegségéből, aznap bejott, és megint mondta, hogy na ma be jelentett. Ez volt egy honapja, azota se lattam semmiféle munkaszerződést, taj és adokartyan kivul semmilyen más személyes okmányt meg nem kértek tőlem, bankszamla számom se tudják. Elmondtak az elején, hogy mindenfele képpen jár egy heten a két szabadnap, ehhez képest heti 6 napot dolgozom. Elmondtak azt is, hogy unnepnapokon valtjuk egymast a kollégával, ehhez képest az egesz 20at(azaz több mint 13 orat) egyedul dolgoztam le. Minden reggel ha delelottos vagyok, 3kor kell kelnem, csak azert, hogy 4;45kor azt az 5 szemelyt kiszolgáljam 5db energiaitallal. Onnantól kezdve 8oraig kb egy darab ember nem jön be. Múltkor már a munkavedelmis világositott fel arról, hogy tulajdonkeppen meg nem is dolgozhatnek egyedul, és ha ellenorzeskor kiderül hogy felügyelet nelkul dolgozom, nagyon megütheti az üzlet a bokáját. Az már csak mellékes, hogy ha minusszal zarjuk a napot, azt persze zsebből ki kell fizetni, de ha 50 forint feletti pluszunk van, azt már zaraskor mindenkepp be kell rakni a borítékba, mert hogy elvileg ezért is büntetnek. Én nem ertek a kereskedelemhez, és nem is rinyalni szeretnek, de ez így eleg erdekesen nez ki számomra.
2019. aug. 29. 09:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Téged még mindig feketén alkalmaznak, de te magad is utánatudsz járni, hogy be vagy-e jelentve. Ha nem, akkor tanácsolom, hogy lépj ki, mert ha továbbra is ezt csinálod, ki fognak használni.
2019. aug. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És hogy tudok utana jarni ennek? Nagyon butának tunhetek, de eddig meg nem volt olyan munkahelyem, ahol nem kaptam volna rogton munkaszerződést, eddig mindig tisztán dolgoztam mindenhol.
2019. aug. 29. 09:24
 3/16 anonim ***** válasza:
Mert ez a bevett a maszeknal es senki sem jelenti fel . Otthagyod õket vagy feljelented . Esetleg szamold ki mekkora a kár vedd ki a kasszából bezarod a bótot a kulcsot átadod a szomszédba letiltod mindenhol stb ....
2019. aug. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Azért csinálja ezt a munkáltató, mert egy buta birka vagy és hagyod.

Te is nagyon jól tudod, hogy munkaszerződés nélkül nem is dolgozhatsz - ugyanúgy bűncselekményt követsz el, ahogy a "munkáltatód" is. Mégis hagyod, tűröd, mert... Mert miért is? Kényszerít valaki? Dehogy. Lusta vagy megemelni a seggedet és keresni egy tisztességes munkahelyet - aztán meg sírsz, hogy hülyének néznek.

2019. aug. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Mielott meg a tipikus magyar mentalitasoddal le buta birkázol, elmondanám, hogy többször is meg lett kérdezve, hogy mikor kapom meg a szerződésem és mikor kell uzemorvoshoz mennem, érdemi választ nem kaptam, csak annyit hogy folyamatban van a munkaszerzodesem keszitese, és hogy meg at akarjak beszelni, mennyi fizetést is akarnak adni. A tulaj pedig elerhetetlen telefonon, és emailben se válaszolt. Rinyalast maximum a haverjaid szoktak, es nem tudom mit kepzelsz te magadrol, hogy ilyen lekezelő stílusba beszélj valakivel, de én nem az az ember vagyok akivel te ezt megteheted. Úgy latszik a szüleid elfelejtettek megnevelni. Ugyhogy koszi szepen az igazan hasznos válaszod, nem arra voltam kivancsi hogy tudod a nagy pofajut eljátszani, hanem hogy hogy tudok utana jarni hogy be vagyok e jelentve , és hogy masnak is van ilyen tapasztalata- e kereskedelemben. Ugyhogy koszi megegyszer, mehetsz mast kiosztani.
2019. aug. 29. 14:24
 6/16 anonim ***** válasza:

"többször is meg lett kérdezve, hogy mikor kapom meg a szerződésem"

Te tényleg nagyon sötét vagy.

Nem érted, ugye? Amíg nincs szerződés, nem dolgozol. Nem dolgozhatsz!

Ezen lehet megsértődni, lehet másra mutogatni, nevezhetsz engem is aminek akarsz - ez nem változtat azon, hogy te vagy a madár.

Te csináltad magadnak, nem másra kéne köpködnöd, hanem a tükörbe nézni és tanulni az esetből.

Már ha elég intelligens vagy hozzá.

Azon pedig megint lehetne vitatkozni, mi a tipikus magyar mentalitás: szerződés nélkül, feketén dolgozni vagy emiatt téged lenézni...

2019. aug. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hat én komolyan mondom nem tudom te mit kepzelsz magadrol hogy továbbra is így beszélj massal meg lehulyezzel, meg engem hibaztassal, mikor idejovok konkretan egy kiba***tt tanácsot kérni, nem azt olvasni ahogy te verlazito stilusban, mintha te lennel az atyauristen hordjál el mindennek. Sotetezzel nyugodtan, de latom az az informacio rohadtul kikerülte a kis szemed hogy ág első honapomat napi bejelentessel dolgoztam le ergo alkalmi munkaskent voltam ott, minden nap kivettem a penzem. Ja és akkor én vagyok a sötét. És meg az én k***va anyamat azert is h az üzletvezető kétszer közli be, hogy normalisan bejelentett. És minden munkaszerzodessel kapcsolatos kerdesemre annyit válaszoltak amit irtam. És persze azert is én vagyok a madár, mert rohadtul nem vagyok abban a helyzetben, hogy csak úgy ott hagyjam ezt a munkahelyet, ugyanis nem volt választásom, mint hogy 130km-re elköltözzek az otthonomtol, és így is szerencsésnek mondhatom magam, hogy legalabb van munkahelyem. És ez nem Budapest ember, itt nem az van, hogy ott hagyom és találok rogton masikat. Iszonyat kevés munkalehetoseg van itt. És akkor megis mit csinaljak te nagyonokos? Menjek el aztan nyomjam fel oket hogy feketen dolgoztattak? A tulajnak rengeteg vállalkozása van, több milliot keres, zsebből kifizeti, és aztan hat a nagy btk szakertokent, ahogy te mondtad, én is ezzel bűncselekményt követek el, akkor ki a f***om jönne ki abból is szarul, ha otthagynam az egeszet és meg tennem ezt?Ja konnyu mondani hogy keress masikat, tudod én már nem csucsulok anyu apu penzen, semmi támogatást nem kapok, és mondhatom azt a munkaltatonak hogy viszlát én nem kerek ebből, o meg siman mondhatja azt hogy o akkor meg nem fizeti ki nekem azt az egy hónapot. Ki kérem magamnak hogy én csinaltam ezt magamnak, mert kib**szottul patthelyzetben vagyok. És én aztan nem kopkodok másra, az egyetlen aki kopkod az te vagy. Undorito egyszeruen ez a lekezelő stílus. Nem azt kertem hogy oktassal ki arról hogy én “mennyire hulye meg sötét” vagyok, hiszen pontosan tudom hogy munkaszerzodes nelkul nem dolgozhatok, es leirtam, hogy nem rinyalni akarok, mert meg így is hálás vagyok hogy legalabb van hol penzt keresnem. Ugyhogy huzzal el a jó budosbe és osszál ki mast komolyan... és te ne beszélj intelligenciarol, ha már az elején az alap tiszteletet képtelen voltal megadni, és azt vadolod azzal, hogy sz*r, aki rohadtul patthelyzetben van.
2019. aug. 29. 19:44
 8/16 anonim ***** válasza:

"Hat én komolyan mondom nem tudom te mit kepzelsz magadrol hogy továbbra is így beszélj massal meg lehulyezzel"

Nézd, tudom, nehéz beismerni, de te csináltál hülyeséget. Olyannyira, hogy hagytad, hogy a munkáltatód teljesen palira vegyen. Ez nem az én hibám, még csak nem is a szomszéd Mari nénié. Te voltál a hülye. Persze nevezhetünk szegény áldozatnak, sőt akár szent Péternek is - ez nem változtat azon, hogy hülyeséget csináltál. Hidd el, sokkal jobban jársz ha szembe nézel az igazsággal ahelyett, hogy másokra mutogatnál.


"mikor idejovok konkretan egy kiba***tt tanácsot kérni"

Semmilyen tanácsot nem kértél. Azt kérdezted, miért csinálja ezt a munkáltató - én pedig megválaszoltam: azért, mert hagyod, hogy hülyére vegyen. Semmilyen tanácskérés nincsen a kiírt kérdésben, csak a címben szereplő kérdés, és panaszkodás.


"ahogy te verlazito stilusban, mintha te lennel az atyauristen hordjál el mindennek."

Semmi vérlázító nincs abban, hogy leírom, hogy hülyeséget csináltál. Ez tény, megtörtént, te csináltad. Ha vérlázító, hát te vagy a vérlázító.


"ág első honapomat napi bejelentessel dolgoztam le ergo alkalmi munkaskent voltam ott"

Volt munkaszerződésed? Nyilván nem, hiszen nem dolgozhatsz folyamatosan egy hónapot egyszerűsített foglalkoztatás keretében. Ergo semmilyen módon nem voltál bejelentve, feketén dolgoztál és te ezt birka módra tűrted.


"Ja és akkor én vagyok a sötét."

Hát nem is én.


"És meg az én k***va anyamat azert is"

Soha nem vettem a számra anyádat, de még a közelében sem jártam. Ne adj olyanokat a számba, amiket nem mondtam. Kösz.


"az üzletvezető kétszer közli be, hogy normalisan bejelentett."

Bszki, nincs olyan, hogy közli. Messziről jött ember azt mond amit akar - nem ismered ezt a mondást? MUNKASZERZŐDÉS! Még egyszerűsített foglalkoztatás esetén is, ha az öt napot meghaladja, kötelező - öt napig pedig ha a munkavállaló kéri, kötelező. Na ki a sötét?


"És minden munkaszerzodessel kapcsolatos kerdesemre annyit válaszoltak amit irtam."

Ember! Hát nem kong a vészharang ilyenkor? Tényleg elmentek neked otthonról? Hát mi kell ahhoz, hogy észrevedd, hogy átbazsnak? Írásba kell adni?


"És persze azert is én vagyok a madár, mert rohadtul nem vagyok abban a helyzetben, hogy csak úgy ott hagyjam ezt a munkahelyet"

Ezzel most nagyon fontos kérdésre tapintottál rá: igen, te vagy a madár. Tudod miért? Mert hagyod. Amíg lesz olyan madár, aki hagyja, hogy hülyének nézzék, kihasználják, visszaéljenek a bizalmával, az idejével, a pénzével, AZ ÉLETÉVEL, addig ezzel vissza is fognak élni. Konkrétan az történt, hogy volt egy ajtó, amire ki van írva, hogy "vigyázz, átvernek" és te bementél - hónapokon keresztül minden egyes nap. Ki a madár?


"Ki kérem magamnak hogy én csinaltam ezt magamnak"

Igazad van, én csináltam neked. Vagy az Orbángyurcsányzsidókomcsik. Vagy a denveri musztángok bajnokcsapata. Mindegy ki, csak nem te. Te ártatlan áldozat vagy - aki holnap pontosan ugyanezt újra meg fogja csinálni. És újra, és újra, és minden egyes alkalommal, amikor átverik, meg fog lepődni, hogy jé, átvertek.


"Undorito egyszeruen ez a lekezelő stílus."

Valahol te is undorító vagy, hiszen ha jobban belegondolunk, jó neked a feketemunka meg a trükközés, amíg hasznod van belőle, amíg te vered át állam bácsit - aztán amikor te is a lófsz rosszabbik végére kerülsz, akkor meg pislogsz mint pocok a lisztben. Gerinctelen vagy, és az ilyet ki nem állom.

Azonban én legalább őszinte vagyok hozzád...


"Ugyhogy huzzal el a jó budosbe és osszál ki mast komolyan..."

Azt pedig bízd rám, mit csinálok és hol.


"és te ne beszélj intelligenciarol, ha már az elején az alap tiszteletet képtelen voltal megadni"

Mindenki azt kapja, amit megérdemel. Tiszteletet majd akkor érdemelsz, ha gerincet növesztesz, a sarkadra állsz és azt mondod, hogy nem dolgozol feketén. Akkor tán még a kalapomat is megemelem. Igen, van.


"és azt vadolod azzal, hogy sz*r, aki rohadtul patthelyzetben van."

Kifogás, ebből meg már felsoroltál párat. Irreleváns.


Összességében viszont be kell lássam, hogy gyenge vagy ahhoz, hogy szembenézz az igazsággal, te mindig csak másra fogsz mutogatni. Ezt pedig egyedül is meg tudod tenni, úgyhogy további sok sikert az élethez.

2019. aug. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Szerintem neked tenyleg nagyon gyenge felfogasod van, vagy egyszeruen csak nem erdekel hogy mit írok. Nem tudom ott hagyni a munkahelyet erted? Nem tehetem meg hogy ott hagyjam, mert nem vagyok olyan helyzetben, egyatalan. Nekem nem írásba kell adni hogy atbasztak, hanem konkretan azt kérdezem, hogy miert csinaljak ezt, és miert teszik ezt meg rengeteg helyen, főleg a vidéken. Dehat mindegy is. És konkretan leirtam azt is, hogy nem volt más választásom, minthogy elvállaljam ezt a munkát, és meg így is szerencsésnek mondhatom magam, hogy van munkahelyem, de hat ez is mindegy ugyebár. Te viszont most azon kivul, hogy probalod megint “ész érvekkel” ala támasztani, hogy madár vagyok, meg mindig nem mondtad meg, hogy mit csinaljak, csak osztasz tovább. De ez is teljesen mindegy. Az, hogy mikor első napom elott én leültem az uzletvezetovel beszelni, felveteli elbeszelgetes miatt, és amiket elmondott nekem, hogy egy heten 5 napot kell dolgozni, váltott műszakban, ünnepnapon is, hetvegen nem, 150ezer nettoert, és ennek konkretan a teljesen ellenkezője valósul meg, az nem az én gerinctelensegem tükrözi leginkább, de ez is mindegy. Mert soha az eletben nem gondoltam volna, hogy egy dohanyboltban, ami napi 1m bevétellel rendelkezik, ilyet meg tesz valakivel, ahol folyamatos az ellenorzes. Mert én rengeteg munkahelyen megfordultam már, soha nem is volt kérdéses, hogy kapok e munkaszerződést. Ez viszont nem Budapest, elmondom megegyszer, nem tudom azt megtenni, hogy otthagyjam, nem vagyok olyan helyzetben, és ha én meg fenyegetőzni is elkezdtek, azzal hogy ok feketén dolgoztattak, o mondhatja azt, hogy nem hajlandó kifizetni, hiszen ugyebár munkaszerzoseg hiányában nincs nyoma annak, hogy én ott dolgoztam volna. De ez is gondolom elkerülte a szemed, a leg lenyegesebbekre válaszoltál, arra hogy én miert is vagyok hulye. A mindenki azt kap amit erdemelre, annyit tudok csak mondani, hogy te nem ismersz engem, nem tudod milyen életem van/volt. És az, hogy másoknak meg adjuk a tiszteletet, az nem azon múlik mit tett az életében, hanem ez egy alap emberi dolog, de belőled ez latom kimaradt. És en mondhatom hogy nem akarok feketén dolgozni, és allhatok a sarkamra persze, ha olyan helyzetben is lennek, hogy ezt megtehessem. De mivel nekem kell a pénz, ahhoz, hogy el tudjam tartani magam messze otthontól, nem tehetem meg azt, hogy hetekig hónapokig keresgéljek új munka utan( amit ha hiszel ha nem kerestem már és egyszeruen nincs, oda meg nem süllyedek le, hogy putrit takarítsak), és azt se tehetem meg, hogy pereskedjek egy nagy emberrel, amiből igyis ugyis én jonnek csak ki rosszul. Szoval koszi én ismét nem arra voltam kivancsi, hogy hogyan tudsz kiosztani arról hogy én egy szr ember vagyok, és hogy hagyom hogy így dolgoztassanak, hanem arra, hogy miert teszik és miert tehetik meg ezt olyan emberrel, akinek nincs sok mas választása.
2019. aug. 30. 03:47
 10/16 anonim ***** válasza:

"hanem konkretan azt kérdezem, hogy miert csinaljak ezt, és miert teszik ezt meg rengeteg helyen, főleg a vidéken."

Én pedig megválaszoltam: Mert hagyod. Mert mindig akad egy birka, aki hagyja, hogy hülyének nézzék.


"meg mindig nem mondtad meg, hogy mit csinaljak"

De, megmondtam: növessz gerincet, állj a sarkadra és ne hagyd, hogy hülyének nézzenek.


"Az, hogy mikor első napom elott én leültem az uzletvezetovel beszelni, felveteli elbeszelgetes miatt, és amiket elmondott nekem, [...] és ennek konkretan a teljesen ellenkezője valósul meg, az nem az én gerinctelensegem tükrözi leginkább, de ez is mindegy"

Valóban, ez a te naívságodat és/vagy butaságodat tükrözi. Még mindig nem érted: MUNKASZERZŐDÉS NÉLKÜL NEM KEZDHETSZ DOLGOZNI!


De hagyjuk, kár ezen rugózni. Folyamatosan csak azt ismételgeted, hogy jó ez neked így, jó ez neked így. Csak más-más szavakkal.

Akkor inkább húzd be füled-farkad, nyelvet ki, add a korbácsot a főnököd kezébe és kérd, hogy üssön tovább. Ez való neked.

2019. aug. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!