Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi ez az új dolog hogy az...

Mi ez az új dolog hogy az internetes eladásokat be kell vallani? Hogy van ez? Ugyanis magam fogom csinálni az adóbevallásom hisz két munkahelyem van és így kizárt hogy a munkáltató csinálja!

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm hívta fel a figyelmemet arra, hogy a rádióban hallott valami. Hogy az adóbevallásban be kell vallani az internetes eladásainkat is! Most tegyük fel az én esetemet hogy eladtam vagy 3-4 használt meg 3-4 új terméket! 90 %-át áron alul tehát hasznom nem volt belőle. Ezeket is be kell vallanom? Főleg mivel a Tesz-Vesz nem az összeset jeleníti meg csak azt ami az elmúlt 90 napban volt így kicsit nehéz rá emlékezni! Ha én nem tudom áttekinteni őket! Egyáltalán akkor most a 2013-as évit kell bevallani?

2014. febr. 11. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Ha üzletszerűen csinálod csak akkor kell bevallani, igaz azt sehol nem írják körül egyértelműen hogy mi számít üzletszerűnek. Pont mondtak is egy példát hogy valakit azért vágtak meg mert eladott egy használt tolltartót és szerintük az már üzletszerű volt. Szóval inkább arra megy ki a játék hogy a NAV kénye kedve szerint büntethessen embereket, hogy ha éppen a bevételek nem úgy alakulnának ahogy a mejnfűrer elvárja.
2014. febr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A használt cuccaid internetes eladásából származó pénzt évi 600 ezer forint bevételig nem kell bevallani, és adót sem kell fizetni utána. Ha csak néhány dolgot adtál el, kétlem, hogy ezt a limitet túllépted.
2014. febr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat+ Nagyából ezekkel tisztában is voltam! Az a fő kérdésem hogy az adóbevallásomba fel kell-e vezetnem ezeket? Az meg hogy üzletszerű-e az tág témakör! Szerintem a piacokon több ürgét találnak akik üzletszerűen árulják a portékájukat kabát alól! Vagy símán nyíltan helyfoglalás és adózás nélkül! Még a legkisebb piacokon is meg lehet találni őket!
2014. febr. 11. 21:56
 4/5 anonim ***** válasza:

600.000 alatt nem, ha az használt és saját tulajdonú ingóságod volt.


Egyébként igen pont az üzletszerűség szó és annak nem egyértelmű, szubjektív értelmezése ad lehetőséget szükség esetén a büntetésekre a NAV részéről.

2014. febr. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha valamit direkt továbbértékesítés céljából vásárolsz - az üzletszerű .

Ha túlléped használt dolgaid eladásakor a 600 ezres limitet, - az is üzletszerű.

2014. febr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!