Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A végrehajtó levont a bankszám...

Atrameda kérdése:

A végrehajtó levont a bankszámlámról közel egy millió forintot, aminek köszönhetően minuszban van a bankszámla, ilyenkor mi a teendő? Jelenleg álláskereső vagyok. Jogosan vonják le az összeget, amiről nem is tudtam?

Figyelt kérdés
Plusz ilyenkor mi a teendő a bank felé, mit tudok tenni, hogy ne legyen még nagyobb a tartozás a bankszámlán? Tudok a bank felől részletfizetést kérni? A végrehajtó jogosan járt el? Teljesen kétségbe estem.

2019. aug. 29. 12:59
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Látom senkinek nem egyértelmű, amit leírtam. Azért köszönöm. Sziasztok.
2019. aug. 29. 14:09
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, a 4. hozzászólásomban leírtam mit kell tenned, ez az egyedül járható út.


"A helyedben inkább a végrehajtóval venném fel a kapcsolatot és próbálnék megegyezni részletfizetésben, akkor visszavonja az inkasszót és hozzájutsz a pénzedhez ami a számlára megy."


A 900 ezres mínusz csak technikailag van a számládon, a bank nem fizette ki a végrehajtónak, mivel nem volt rajta pénz, inkasszó esetén ez így működik, tehát a bankkal hiába akarsz egyezkedni, ők nem tudnak tenni semmit, a végrehajtóval kell. Nem a levegőbe beszélek, velem is előfordult egyszer hasonló, nem volt ekkora az összeg, de így működött.

2019. aug. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel a szüleim címére mentek a levelek és nem tartjuk a kapcsolatot így nem tudtam róla."

.

Ez a te felelősséged, egyedül. Ha nem tartod a kapcsolatot, akkor mindenütt bejelented az új címedet.

Mivel tudod, hogy kinek tartozol, mennyivel, és nem tudod egyben fizetni, részletfizetést kérsz.

Gondolom, nem banknak tartozol, mert banki adósságra most moratórium van május 31-ig.


Bemész a bankodhoz, elmondod, hogy mi a helyzet. Felfüggeszteted a számlaszámodat, részletfizetést kérsz a tartozásodra.

2021. jan. 13. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!