Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A végrehajtó levont a bankszám...

Atrameda kérdése:

A végrehajtó levont a bankszámlámról közel egy millió forintot, aminek köszönhetően minuszban van a bankszámla, ilyenkor mi a teendő? Jelenleg álláskereső vagyok. Jogosan vonják le az összeget, amiről nem is tudtam?

Figyelt kérdés
Plusz ilyenkor mi a teendő a bank felé, mit tudok tenni, hogy ne legyen még nagyobb a tartozás a bankszámlán? Tudok a bank felől részletfizetést kérni? A végrehajtó jogosan járt el? Teljesen kétségbe estem.

2019. aug. 29. 12:59
1 2
 1/13 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Mi az hogy nem tudsz milliós tartozásról? Ilyen nincs.
2019. aug. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, minden előzmény nélkül levonta, mert ez így működik...
2019. aug. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom küldtek fizetési felszólítást, meg fizetési meghagyást. Ha utóbbira nem reagáltál, akkor jogos volt. A tartozást a számlára érkező pénz majd törleszti, addig meg büntető kamatot terhelnek rá folyamatosan.
2019. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt a számládon 1 millió forint, akkor nem tudta levonni, inkasszózta ugyan a számlát, de pénzt nem kapott, mivel nem volt rajta. Ez csak arra jó, hogy ne tudj pénzt levenni a számládról akkor sem, ha utalás érkezik rá (mivel mínuszban van). A helyedben inkább a végrehajtóval venném fel a kapcsolatot és próbálnék megegyezni részletfizetésben, akkor visszavonja az inkasszót és hozzájutsz a pénzedhez ami a számlára megy.
2019. aug. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 mindentudó99 ***** válasza:
Munkatsrsam nem kspott hitelt mert hogy listás. Azt mondta pedig neki nics tartozása. Persze csak úgy véletlen felkerült rá.
2019. aug. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem negatív kommenteket kértem, hanem segítséget. Már pedig minusz 900 ezer forintban van a számlám. Mivel a szüleim címére mentek a levelek és nem tartjuk a kapcsolatot így nem tudtam róla.
2019. aug. 29. 13:57
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem megy semmilyen pénz a számlámra, maximum amit én felrakok rá, mivel nincs jövedelmem. Arra gondoltam emiatt vonhatták le az egész összeget egyben.
2019. aug. 29. 13:59
 8/13 A kérdező kommentje:
Szóval még egyszer kérdem, mert csak szombaton tudok bankba menni. Hogy ilyenkor mi a teendő? Tudom zároltatni a bankszámlát, hogy ne legyen még több tartozasom, mostmár a bankfelé és tudok a banktól részlet fizetést kérni? Nézegettem, de 240 ezer forintos jövedelem alatt, még hitelt sem tudok felvenni.
2019. aug. 29. 14:02
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha van tartozásod, akkor arra nem megoldás, hogy nem adod meg az aktuális címedet, és arra számítasz, hogy így egyszercsak elfelejtik, mert nem veszed át a felszóításokat!

Ez így nem müködik, így is átvettnek tekintik, és a tartozásod egy ideig nö, utana pedig végrehajtják.

Emellett a bankszámlát TE nem tudod zárolni, és ha nincs rajta elég pénz, az a te hülyeséged ("okosságod") miatt van.

Ha még van fennmaradó tartozásod, akkor ök zárolhatják a TE számládat és ami arra jön, az egyböl megy a törlesztésre.

Ha meg így sem tudják az összes tartozást kielégíteni, akkor megkeresnek és a lakásodból is viszik, ami értékes vagyontárgy.

2019. aug. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha semmi pénz nem megy a számládra, akkor a tartozás egyre nagyobb lesz, mert jönnek rá még a késedelmi kamatok is, meg a számlavezetési díj, meg annak a kamatai - szóval mire észbe kapsz, több tímilliós tartozásod lesz!
2019. aug. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!