Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hova utalják a fizetést?

Hova utalják a fizetést?

Figyelt kérdés

Hétfőn azt mondták a NAV irodában, hogy be van jelentve egy munkahelyről, hogy kaptam fizut (fizették utánam a járulékokat is minden). Tehát az adóbevallásomban is, ami most lett kész, benne van 50 ezer forint.

A megadott számlaszám, amire az összeg átutalásra került a bank által meg van szüntetve.

A bankkártyát se tudom használni.

Én ezt az 50 ezret se személyesen, se postán, se bankszámlára meg nem kaptam.

Az adó-hivatalban viszont kérték az igazolást is a bér kifizetésről.

Összegezve: nincs pénz, nincs elszámolás.

Hova lett ez az 50 ezer?



2019. máj. 15. 13:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Attól kérdezd meg, hogy hova lett, aki utalta. Már ha ez nem egy kitalált történet, mert a valósághoz nem sok köze van.
2019. máj. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ez a történet jelenleg ott tart, hogy felhívtam a céget és ma vagy holnap postára adják a kilépő caomagot, amiben benne lesz a szerződésem, amiben benne lesz az utalás címe.

Ez valóságos dolog. 2018. Júniusban dolgoztam egy bp-i gyárban, de meg akartak verni és féltem, hogy meg is fognak, nem mentem többet dolgozni oda. Postán feladtam nekik a felmondó levelem.

Azért nem tudom mi lett a pénzzel, mert próbaidőn voltam és a felvételin azt mondták csak a próbaidő után leszek bejelentve.

Egyedül engem vettek fel ott akkor én voltam az egyetlen új és megadtam az adataimat, hogy mire letelik a próbaidő, már egyik napról a másikra menjen a bejelentés. A felmondólevelet meg azért küldtem el, mert személyesen nem szóltam bent.

2019. máj. 15. 14:01
 3/15 anonim ***** válasza:
Bankkal vedd fel a kapcsolatot
2019. máj. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Bankot telefonon hívtam fel, hogy a számlatörténetet megkérdezzem. Ha megérkeznek a céges papírok, azokkal akarok bemenni személyesen is.

Ha nincs eredmény, meg a rendőrségre jelentem be az esetet.

2019. máj. 15. 14:07
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez így nagyon nem áll meg, olyan nincs, hogy csak próbaidő után jelentenek be. Amikor belépsz egy céghez munkaszerződést kell kapnod, amiben kiköthetnek próbaidőt. A próbaidő csak azt jelenti, hogy az adott időn belül mind a munkáltató, mind a munkavállaló bármikor indoklás nélkül felmondhat, de be kell, hogy jelentsenek, és ha a NAV tud róla, hogy te ott dolgoztál, akkor meg is tették. Azt se értem, hogy akkor, amikor felmondtál nem tűnt fel neked, hogy nem kaptad meg a béredet és a kilépő papírjaidat? Akkor még élt a számlaszámod? Lehet, hogy megkaptad, csak a bank valamilyen tartozás fejében levonta. Miért szüntette meg a bank számládat?
2019. máj. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Azért mondtam, hogy kitalált történet, mert olyan nincs, hogy egy számlaszám "a bank által meg van szüntetve". Meg olyan se nagyon, hogy egy gyárban próbaidő után jelentsenek be, meg ne kapjál semmi papírt. Pláne ha elmondásod szerint fizettek utánad mindent. Egyik szavaddal ütöd a másikat.
2019. máj. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A számla azért törlődött a banki számítógépes rendszer által, mert nem volt használva. De valóban nem is használtam, mert azelőtt nyitottam a számlát, hogy elkezdtem dolgozni ennél a cégnél.

A számla kezelési költsége meg évi 1500 forint.

Ezek alapján min. 40 valahány ezer forinttal törölte a bankos számítógépi rendszer.

2019. máj. 15. 14:19
 8/15 A kérdező kommentje:
Mivel a főnökkel meg a próbaidő alatt a nem bejelentett munka volt megbeszélve, ezért nem is vártam a fizut 10-én.
2019. máj. 15. 14:21
 9/15 A kérdező kommentje:

A bankkal pedig tegnap 20 percet telefonáltam, hogy mi az hogy csak úgy a bank eldönti hogy megszüntetik a számlát.

Kh-s bankszámla ez amúgy.

A telefonban azt mondták ha egy számla 3 hónapig nincs használva akkor hogy ne menjen tartozásba a számla megszűntetik.

Ezen meg olyan mérges lettem hogy ki is nyomtam 20 perc után a vonalat.

2019. máj. 15. 14:25
 10/15 anonim ***** válasza:

Talán menj át másik

bankhoz

2019. máj. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!