Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem marad meg hoszabbtáv...

Miért nem marad meg hoszabbtávon a tanultak?

Figyelt kérdés
Angolt tanulok, azt vettem észre hogy tanulok próbálom memorizálni a szavakat, ismételgetem, akkor kívülről is tudom, de ha eltelik 1 hét mondjuk úgy hogy nem néztem bele, akkor nemtudom felidézni. Mit csináljak hogy tanuljam úgy hogy meg is maradjon?
2019. aug. 30. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy füzetbe írd le a szavakat
2019. aug. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondjuk használd őket. Alkoss velük mondatokat. Gondolom témakörönként tanulod a szavakat. Abban a témában érdemes olvasgatni, hogy meg is maradjon. Tankönyvi feladatokat oldogatni, ilyesmi...

Ez a magolás akkor sem működne, ha random magyar szavakat kéne megjegyezned.

2019. aug. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk nem hülyeség! Mondjuk még csak az elején vagyok, kérdő szókat tanulok, miért, hol, melyik, hogyan, ilyenek. Ezekkel hogy írjak mondatokat? Eleve hogy írjak magamtól mondatokat ha még csak az elején vagyok és alig ismerek angol szavakat? Na meg a mondat szerkezet
2019. aug. 30. 18:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismételni kell. A megerősítés, az ismétlés építi be a neuronokba a tudás.
2019. aug. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Amíg csak szavakat tudsz, jegyezd le azokat. Ha már több szót tudsz, elkezdhetsz mondatokat alkotni. (Írás közben is vésődik a memóriába az anyag.)

Amennyiben kisebb szótár füzetet használsz, akkor magaddal viheted és bárhol amikor van pár perced, gyakorolhatsz, ismételhetsz. Igaz: az ismétlés a tudás anyja - mondja a közmondás is, és valóban, így vésődik be az ismételgetéssel.

2019. aug. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Leírod az ismert szavakat és azokból alkotsz mondatokat. Pl.: Mit csinál a kutya? A kutya eszik. Vagy: Hol van a táskám? A táskám az asztalon van. Ehhez amúgy hasznos a Duolingo nevű alkalmazás, azzal frissítheted is a memóriádat, ha napi szinten használod.
2019. aug. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is mondatkörnyezetben megtanult szavak maradnak meg, nem a szótárból angolról-magyarra-angolra fordításokkal. Én képtelen vagyok szótárt tanulni. Ellenben, ha értelmét megjegyzem a szónak, ha használni tudom teljes mondatban, akkor a fogalmat tanulom meg, ami mögötte van. Nem mindenki ilyen, de majdnem a harmada az embereknek ilyen módon hatékonyabban tanul.
2019. szept. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!