Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen ellen lépéseket tudok...

Milyen ellen lépéseket tudok tenni, van bármi ami mellettem szól?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt, kötöttem adásvétel, vettem egy ingatlant, azonban a vételár felét fizettem csak ki..majd ennek kifizetése csúszott és még nem térítettem...a vétel tulajdonjog fenntartásával történt vagyis elvileg én nem vagyok tulajdonosa az ingatlannak...de évek óta én fizetem az adókat és a számlákat..a tulajdonos nem kért évek óta semmit .. nem tartottuk a kapcsolatot.. most felhívtam hogy téríteném a fen maradást és rendezzük végre a dolgot..(tudom én nem fizettem időben)..A tulajdonos azonban merőben más összegről beszélt mint amiben megegyeztünk...majd mondta hogy össze szedi a papírokat és majd keres... eltelt pár hét és nem hívott .. ellenben jött egy ügyvédi papír...ami felszólít az ingatlan elhagyására valamint az eddig ott lakott idő albérleti díj megfizetésére mert hogy én eddig úgy tartózkodtam az ingatlanban hogy ezt a tulajdonosnak nem térítettem vagy mi..(mondanom sem kell milliókat kért visszamenőleg) Nos én nem kötöttem vele semmilyen albérleti szerződét..adás vétel volt és annak a fele fizetésre került...valamint mint írtam nem keresett nem beszélt arról hogy havonta fizessek bármit is...és úgy gondolom utólag nem is kérhet... köszönöm a tanácsokat

2019. szept. 15. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Közjegyzőt komoly ügyvedet keress fell semmire se reagalj sehogy ,de előbb keress rá a Jogi fórumra írd ki konkrétan pkntosan ezt kérdésben , ott segítenek .....
2019. szept. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok jóra ne számíts, mivel nem fizetted ki a vételárat, nem vagy tulajdonos. A földhivatal a szerződést benyújtását követő maximum 6 hónapig tartja függőben a bejegyzést, ha addig nem történik meg a vételár kifizetése, az ügylet bukott, és új szerződést kellett volna kötni. Ha pedig az új feltételek nem tetszenek, akkor nem köteles veled a tulajdonos ismét szerződni. Ha az előző szerződésben nem volt szó a vételár (vagy foglaló, aminek jogi jellegét elismerve írtad alá a szerződést) visszafizetéséről, akkor rád nézve az lesz a következmény, hogy még ki is raknak az ingatlanból, mert semmilyen jogcímen nem tartózkodhatsz ott (főleg ha erőlteted, hogy megállapodás hiányában tartózkodtál ott, mint egy önkényes lakásfoglaló).

Az elmaradt bérleti díj követelés jogosságát valószínűleg csak bíróságon lehetne érvényesíteni, mert mindkét fél mondja a saját igazát a másik ellen, bizonyíték nélkül. Te nem tudod bizonyítani hogy nem volt szóbeli megállapodás legalább, ő meg azt nem tudja bizonyítani, hogy volt. Ptk. általános elévülési idő viszont 5 év, ennyi időre visszamenőleg követelhető tartozás.


Mindenképpen ügyvéddel kell erről beszélned, ne egy anonim fórumon mondják meg, hogy mi igaz vagy nem igaz. Lehet tök hülyeség az egész, és nincs igazam.

2019. szept. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, kérdező, mifelénk ezt tanulópénznek hívják. Utolsónak tökéletesen igaza van.
2019. szept. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!