Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehetek mozdonyvezető,...

Hogy lehetek mozdonyvezető, Milyen sulit kell elvégezni vagy tanfolyamot kell elvégezni? Nehéz megcsinálni? Mennyire kell a fizika hozzá?

Figyelt kérdés

2019. szept. 18. 17:45
 1/2 anonim válasza:

Szia! Ausztriaban vagyok mozdonyvezető, csak arról tudok nyilatkozni, de szerintem kisebb kulonbsegekkel ilyesmivel szamolhatsz.

Szukseges hozza egy befrjezett kozepfoku vegzettseg. ( erettsegi, szakkozep, szakmunkas, mindegy) .

Beadod a jelentkezest, altalaban szokott lenni meg az elbeszelgetes elott ilyen motivacios eloadas, ahol elmondjak mivel jar a munka, hogy zajlik a tanfolyam, mire lehet szamitani. Elbeszelgetesek kovetkeznek( en 3 kulonbozo alkalommal is voltam) majd prdig egy orvosi egy pszichologiai vizsgalat. A pszichologiai vizsgalaton ilyen szamitogepes tesztre kell szamitani, ahol a reflexedet illetve a konventracios kepessegedet vizsgaljak. Ezt eleg komolyan veszik.

A tanfolyAmot fizetik, rendesen alkalmazasban vagy a cegnel. 10 honap maga a ranfolyam, ezutan vannak meg a vonalismeretek illetve a tipususmeretek, attol fuggoen, hogy ki hol es mit fog vezetni.

Az anyag joforman 2 reszre oszlik, tehnika es maga az uzem.

Az uzemi reszt nagyon komolyan veszik, itt mindent kell tudni. Tehnikai resz nekem nagy ellensegem volt, de meg lehet birkozni vele.

En nem tanultam elotte fizikat, illetve csak elenyeszo mennyisegben, elvoltam igy is, de teny, hogy kellemesebb lett volna ha van alApismeretem.

A tanfolyam nagyjabol fele elmelet, fele gyakorlat. Nekem tobb mint 600 gyakorlati orat kellett teljesitenem. Ilyenkor egy kesz mozdonyvezetovel egyutt csinalod a szolgalatokat.

Ha esetleg van meg kerdesed, nagyon szivesen valaszolok :)

2019. szept. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A nehez e kerdesre pedig: sokat kell tanulni, egymasra epulnek a dolgok, de nem agysebeszet. A munka maga pedig meghalalja a sok tanulast :)
2019. szept. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!