Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan fogant meg Jézus?...

Hogyan fogant meg Jézus? Egyéb kérdések?

Figyelt kérdés

De komolyan.


És Mária hány éves lehetett akkor? Már házas volt, nem? Akkor hogy hogy szűz volt még? Nem kellett a nászéjszakán azt csinálnia?


József, hogy hogy elhitte az egész angyalos sztorit? Miért nem arra gondolt, hogy megcsalta Mária?


Mi értelme volt Jézusnak "megbűnhődnie" miattunk? Semmi nem változott.


Ha Isten teremtette a világot. Mi volt előtte?!?


Isten nő vagy férfi? Vagy egyiksem? Vagy mindkettő?


Az erősen vallásos emberek miért úgy élik az életüket, ahogy a Biblia mondja? (10 parancsolat..egyebek)


A melegeket "okésak"?

Sok hívő azt mondja, hogy a sátán gyermekei, de sokan azt, hogy nem ír erről a Biblia.


(Meleg vagyok én is, senki ne sértődjön meg)



Csak válaszokat keresek.



2019. szept. 22. 02:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

"Csak válaszokat keresek"

Hitben, vallási tézisekben soha ne keress logikus magyarázatot!

A hit: valami(k)nek feltétel nélküli elfogadása.

Ha keresztány vagy, vagy az akarsz lenni, úgy KELL elfogadnod mindent, ahogy a Biblia, benne az Újszövetség leírja.

Ha nem vagy az, vagy nem akarsz az lenni, akkor pedig figyelmen kívül hagyhatod téziseit, ne is keress logikus magyarázatot!

.

"Az erősen vallásos emberek miért úgy élik az életüket, ahogy a Biblia mondja?"

Mert ha nem ezt tennék, nem lennének vallásosak.

"(10 parancsolat..egyebek)"

Ismered a Parancsolatot?

Ha igen, akkor vizsgáld meg, közülük mennyi a vallásos és mennyi az, ami a társadalmi, közösségi élete szabályozza!

"Ha Isten teremtette a világot. Mi volt előtte?!?"

Isten létével kiegészítve az, ami az ősrobbanás előtt.

2019. szept. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Mária nem volt még házas a fogantatáskor, jegyese volt Józsefnek, így szűz.


József nem hitte el a storyt. Ő azt hitte megcsalták .Egy angyal mesélte el neki (talán Gabriel), hogy kinek a gyerekét várja.


Semmi nem változott --> ott nem is, de az apostolok tovább vitták a tanítást, így elterjett az egész világon.Királyok, császárok vallása lett.


Elvileg semmi. Valahogyan akkoriba is el kellet magyarázni, hogyan születhetett meg az élet, az ember hogyan emelkedet ki az állatok közül. Ez nyilván nem 7 nap volt.....


Nem lehet tudni Isten nemét, ha jól tudom.


A 10 parancsolat szinte az erkölcsi normákat tartalmazza (1, 2, 3 nem + van ami manapság már nem tartják sokan).


A melegekről mai napig nem nagyon tudom mit gondol. Én hallotam úgy, hogy betegségnek tekintik, de szerintem nem úgy kezelik.A Biblia tényleg nem írja. A páli levelekben az orgiákat bünnek tekintik az biztos.


A melegeket leginkább a nagyon hívő emberek itélik el, de elvileg úgy van, hogy szeresd felebarátod.

2019. szept. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kérdező: "És Mária hány éves lehetett akkor? Már házas volt, nem? Akkor hogy hogy szűz volt még? Nem kellett a nászéjszakán azt csinálnia?"


Mária még nem volt házas csak el volt jegyezve Józsefnek. Ők akkor még nem szeretkeztek, nem feküdtek le egymással, így volt Mária még szűz.


Mt.1,18.A Jézus Krisztus születése pedig így vala: Mária, az ő anyja, eljegyeztetvén Józsefnek, mielőtt egybekeltek volna, viselősnek találtaték a Szent Lélektől.


Luk.1;

26.A hatodik hónapban pedig elküldeték Gábriel angyal Istentől Galileának városába, a melynek neve Názáret,

27.Egy szűzhöz, a ki a Dávid házából való József nevű férfiúnak volt eljegyezve. A szűznek neve pedig Mária.

28.És bemenvén az angyal ő hozzá, monda néki: Örülj, kegyelembe fogadott! Az Úr veled van, áldott vagy te az asszonyok között.

29.Az pedig látván, megdöbbene az ő beszédén, és elgondolkodék, hogy micsoda köszöntés ez?!

30.És monda néki az angyal: Ne félj Mária, mert kegyelmet találtál az Istennél.

31.És ímé fogansz a te méhedben, és szülsz fiat, és nevezed az ő nevét JÉZUSNAK.

32.Ez nagy lészen, és a Magasságos Fiának hivattatik; és néki adja az Úr Isten a Dávidnak, az ő atyjának, királyi székét;

33.És uralkodik a Jákób házán mindörökké; és az ő királyságának vége nem lészen!

34.Monda pedig Mária az angyalnak: Mimódon lesz ez, holott én férfiat nem ismerek?

35.És felelvén az angyal, monda néki: A Szent Lélek száll te reád, és a Magasságosnak ereje árnyékoz meg téged; azért a mi születik is szentnek hivatik, Isten Fiának.

36.És ímé Erzsébet, a te rokonod, ő is fogant fiat az ő vénségében; és ez már a hatodik hónapja néki, a kit meddőnek hívtak:

37.Mert az Istennél semmi sem lehetetlen.

38.Monda pedig Mária: Imhol az Úrnak szolgálója; legyen nékem a te beszéded szerint. És elméne ő tőle az angyal.

2019. okt. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kérdező: "József, hogy hogy elhitte az egész angyalos sztorit? Miért nem arra gondolt, hogy megcsalta Mária?"


József bizony teljes mértékben abban a hiszemben volt, hogy Mária gyermeke valaki mástól van, azaz megcsalta. Ezért titkon el is akarta bocsátani, hogy ne derüljön ki a szégyene, gyalázata és hogy ezért nehogy megkövezzék Máriát. Ám ekkor megjelent neki álomban egy Angyal.


Mat.1;

19.József pedig, az ő férje, mivelhogy igaz ember vala és nem akará őt gyalázatba keverni, el akarta őt titkon bocsátani.

20.Mikor pedig ezeket magában elgondolta: ímé az Úrnak angyala álomban megjelenék néki, mondván: József, Dávidnak fia, ne félj magadhoz venni Máriát, a te feleségedet, mert a mi benne fogantatott, a Szent Lélektől van az.

21.Szűl pedig fiat, és nevezd annak nevét Jézusnak, mert ő szabadítja meg az ő népét annak bűneiből.

22.Mindez pedig azért lőn, hogy beteljesedjék, a mit az Úr mondott volt a próféta által, a ki így szól:

23.Ímé a szűz fogan méhében és szűl fiat, és annak nevét Immanuelnek nevezik, a mi azt jelenti: Velünk az Isten.

24.József pedig az álomból felserkenvén, úgy tőn, a mint az Úr angyala parancsolta vala néki, és feleségét magához vevé.

2019. okt. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Mi értelme volt Jézusnak "megbűnhődnie" miattunk? Semmi nem változott."


Minden megváltozott! Megnyílt az emberek előtt az Isten országának kapui, ami addig zárva volt és a seolban várakoztak a meghalt igaz lelkek. Akik hisznek Jézusban és Jézus krisztusban halnak meg, azok egyböl az Isten országába jutnak. Jézus kereszthalála és feltámadása előtt erre nem volt lehetőség. Azóta bárki üdvözülhet és örök életre juthat, aki hisz Jézusban, befogadja, behívja Őt a szívébe, életébe és elfogadja Őt Urának, Istenének és személyes megváltójának!


A világ ugyan nem változott, de sok ember élete ezzel szemben igencsak megváltozott! A világ nem is változik, hiszen a gonosz uralja, a sátán. A világ majd csak Jézus visszajövetelekor fog megváltozni!

2019. okt. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Így mostmár jobban értem.
2019. okt. 3. 07:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Szívesen. Lesz egy kis időm (ami mindig kevés) írok még.
2019. okt. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Ha Isten teremtette a világot. Mi volt előtte?!?"


Sajnos el kell, hogy szomorítsalak, mert erre a kérdésre itt ebben a világban sohasem fogod megkapni a helyes választ.


Amit tudunk az az, hogy Istenben áll fenn az egész teremtett világ. Valamint, hogy Isten szellem (Lélek) azaz megfoghatatlan és egy magasabb rendű szférában (dimenzióban) létezik. Azt is tudjuk, hogy Jézus (Úr Angyala) Isten kijelentése, Isten megtestesítője, Isten képviselője, Isten akaratának megcselekvője, végrehajtója ebben a teremtett világban.


Azomban az, hogy mi volt a világ megteremtése előtt, arról senki nem tud mondani semmit! Csak úgy, mint arra a kérdésre sincs válasz, hogy Isten miből erd, honnan és mikortól származik és létezik!

2019. okt. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Isten nő vagy férfi? Vagy egyiksem? Vagy mindkettő?"


Azt kell mondjam, hogy Istenben minden meg van! Ezen alapszik részben a Szentháromság is: "Atya-Fiú-Szent Szellem"! Az Atya a határozott, döntést hozó akarat! A Fiú pedig az Isten akaratának a végrehajója, megcselekvője, kinyilatkoztatása. Mind ezt pedig ami, Aki egyben tartja, összeköti, összhangba hozza, kapcsolatban tartja Maga a Szent Szellem, Isten Lelke.


És akkor it eljutottunk a családképhez. Az apák meghozzák a döntést, mi legyen, hogy legyen, miközben ők vadásznak, dolgoznak megkeresik a betevő falatot és gondoskodnak a család megélhetéséről, fenntarásáról!


A gyermekek még kicsik, addig játszadoznak és lefényképezik, memorizálják a család idilt, képet.

Aztán besegítenek, tanulnak. Ha lány akkor az anyjának, ha fiú, akkor az apjának.

És itt jön a szerepe az anyának (Szent Szellem)! Ugyanis az anya kell, hogy összetarsa a családot! Az ő feladata, hogy meglegyen a normális összhang és a családi morál. Ő, az anya köti össze a családot, gyerekeket a szülökkel, nagyszülőkkel, rokonokkal stb.


Röviden szólva ilyen az Isten, egyben egy nagy család (Atya-Fiú-Szent Szellem).


Tehát Istenben minden meg van így a Hím nem és a nő nem is. Kettőjükbőll fakad és ered minden más, akár egy mondat elemzésben (Alany-Állítmány-Tárgy) aztán a határozók, jelzők, ragok és igék stb.


De ugyanígy Istenben áll fenn a Biológia, kémia, matematkia, fizika, kémia stb. Isten alkotta meg mindezeket önmagából és minden Ő rá mutat és hozzá eredeztethető visza.


Tehát Istenben meg van minden!

2019. okt. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező: "A melegeket "okésak"?


Sok hívő azt mondja, hogy a sátán gyermekei, de sokan azt, hogy nem ír erről a Biblia.



(Meleg vagyok én is, senki ne sértődjön meg)"


Nos igazából a melegség nem természetes és nem is normális, de nem is betegség! A divat hozza magával ahogy az vot a görög és római idöszakban. Abban az időben teljesen természetessé tették a melegséget, holtt sosem volt teméászetes!!! Eredete és oka inkább társadalmi pszichológia, mintsem Teremtési!


Igéket alartál ezzel kapcsolatban igyekszem idézni néhányat:


3.Móz.18;

22.Férfiúval ne hálj úgy, a mint asszonynyal hálnak: útálatosság az.

23.És semmiféle barommal se közösülj, hogy azzal magadat megfertőztessed, és asszony se álljon meg barom előtt, hogy meghágja őt; fertelmesség az.

24.Egyikkel se fertőztessétek meg magatokat ezek közül; mert mindezekkel ama pogányok fertőztették meg magokat, kiket én kiűzök ti előletek.

25.És fertőzötté lett az a föld, de meglátogatom azon az ő gonoszságát, mert kiokádja az a föld az ő lakosait.

26.Tartsátok meg azért ti az én rendeléseimet és végzéseimet, és ez útálatosságok közül semmit meg ne cselekedjetek, se a benszülött, se a közöttetek tartózkodó jövevény:

27.(Mert mindezeket az útálatosságokat megcselekedték annak a földnek lakosai, a mely előttetek van; és fertelmessé lőn az a föld),

28.Hogy ki ne okádjon titeket az a föld, ha megfertőztetitek azt, a mint kiokádja azt a népet, a mely előttetek van.

29.Mert a ki megcselekszik valamit ez útálatosságokból, mind kiirtatik az így cselekvő ember az ő népe közül.

30.Tartsátok meg azért a mit én megtartani rendelek, hogy egyet se kövessetek amaz útálatos szokásokból, a melyeket követtek ti előttetek, és meg ne fertőztessétek magatokat azokkal. Én, az Úr, vagyok a ti Istenetek.


3Móz.20,13.És ha valaki férfival hál, úgy a mint asszonynyal hálnak: útálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak; vérök rajtok.


Rm.1,27.Hasonlóképen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésöknek méltó jutalmát elvevén önmagokban.


Most hirtelen ezt az igét találtam, de biztos vagyok benne, hogy több is van. Mindenesetre bemásolok néhány linket erről a témáról, olvasgasd figyelmesen!


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Amit biztosra tudok, hogy az Istenségnek valamilyen formályát valamilyen formában magunkban hordozzuk!

Mégha van is egyfajta vágy a saját nemüek iránt, addig semmi baj sincsen amíg nem falyul el a testi kapcsolatig. A barátság és megértés, együttérzés is addig normális, amíg a saját neműek (nők a nőkkel-férfiak a férfiakkal) megbeszélik a dolgaikat, problémáikat stb., de, amint ez már átcsap szexuális, testi kapcsolatba az bizony már bűn!!!

2019. okt. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!