Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Művészet: hogyan tudnék...

Művészet: hogyan tudnék pontosabban, szebben, kreativabban rajzolni?

Figyelt kérdés

[link]

Itt van egy kép amit rajzoltam csak fekete tollal (0.5 méret)

Nem érzem úgy hogy nagyon rossz lett, főleg úgy hogyha mozog az ember nehezebb kiragadni a részleteket, de látok gyönyörű rajzokat, festményeket, amiket emberek pár perc alatt összehoznak. Olyan képet amit én napok alatt se tudnék lerajzolni, vagy még nem.



2019. szept. 29. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
A legegyszerűbb, ha másolsz. Keress alkotásokat ami tetszik (akár híres alkotásokat is) és rajzold, fesd le te is amennyire pontosan csak lehet. Így gyorsan fejlődni fogsz és az elsajátított technikákat fel tudod használni akkor is, ha saját ötleted rajzolod.
2019. szept. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Kerdezo ezt elo emberrol keszitetted? Ha igen, ez az elso ilyen rajzod? Amugy nem feltetlen ajanlom, hogy kezdokent masolasra terj ra, mert abbol nem fogsz megtanulni terben abrazolni. Nem tudom. Miert ajanlgatjak az emberek vaktaba ezt

Teny hogy nem rossz dolog, de megvan a maga ideje es modja. En elsosorban szt javaslom, profi segitseg mellett elo modellrol dolgozz.

2019. szept. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2

Igen elo emberrol keszitettem.

Peten voltunk ismerosommel es varnunk kellett, ugyigy elkezdtem rajzolgatni hogy menjen az idő.

Keszitettem regebben is 1-2 ilyen rajzot de regen. Ez az elso hosszabb ideje.

2019. szept. 30. 08:28
 4/5 A kérdező kommentje:
Pesten*
2019. szept. 30. 10:09
 5/5 anonim ***** válasza:

pontosabban, szebben, kreatívabban?


Ez három különböző dolog.

De mindegyiknek jó közös alapja a tudás, amit gyakorlással érhetsz csak el. Menny el tanárhoz, vagy néz utána tankönyvekben. Érdemes modelleken gyakorolni, azaz mozdulatlan dolgokról.

A tanítást kockolódiáva, geometriai tárgyakkal kezdik, mert az emberi test és részeletei helyes látását is vissza lehet vezetni egyszerű formákra, irányokra és arányokra.

Első sorban látni kell megtanulni. Egyszerűbb formákkal hatékonyabb kezdeni.

A linkelt rajzon sok minden nincs "jó helyen". Ha a fej tengelyét látnád, vagy behúznád vezetőnek látszana. (A szemüvegről már nem is beszélve)


Tehát így tudsz pontos lenni.

A szépség viszont sok esetben eltérés a valóságtól (pontosságtól). Valaminek a kihangsúlyozása. De ehhez is ismerni kell, látni kell a helyeset amitől eltérsz. (mármint ha tanulni vagy kénytelen, és nincs valami őstehetség benned)

A kreativitás pedig valami újnak a megteremtése, alkotása. Leginkább ezt szokták félreérteni. Nem tudunk ugyanis életbeli tapasztalatainktól elrugaszkodni, és újat kitalálni. De nem is volna értelme, mert a befogadóban kialakuló benyomás, érzelem, gondolat is mind az ő valós élményei alapján formálódik.

Röviden ebben is a valóság részeleteiben való mély megismerése adhat jó alapot. Pl tanulmány rajzok. (ahogy az összes ismert nagy művésznél is megtalálhatod ezeket)

2019. szept. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!