Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet Morze vizsgázni?

Hogyan lehet Morze vizsgázni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, megtanultam mirzezni 15 wpm N és 6 wpn N tudom fordítani a n

Morzet az lenne a kérdésem hogy azt olvastam hogy muszaly rádióamatőr vizsgát letenni hogy legyen Morze vizsgad ez igaz? Le lehet úgy tenni a Morze vizsgát csak ugonmagaban ? Mennyibe kerül, miket hozzá megtanulni?

Bocsánat a helyesírási hibákért ha vannak mert szovegjavitom van.



2019. okt. 5. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Tudtommal már nem használják a morzét, s ezért nem is vizsgáztatnak belőle. Ennek ellenére, aki még ismeri, használja, - pl. a rádióamatőrök is - de hivatalosan már nincs használatban.

((Mégis ez egy olyan dolog, amit nem árt tudni, ha mást nem is belőle, de az SOS (...---...) jelet mindenképp. Lehet, hogy egyszer még megment, vagy más hasznát veszed.))

2019. okt. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia köszi a választ az van hogy tudom az egész morzet és van egy rádió amatőr klubb és ott elvileg lehet vizsgázni, múltkor néztem egy online rádió honlapot ahol lehet interneten keresztül rádiót hallgatni és találtam morzet és elég sokan csinálták azt
2019. okt. 15. 22:27
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy hivatalosan mar nem hasznaljak
2019. okt. 15. 22:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha ezt így tudod, akkor menj, és vizsgázz le annál a rádió-amatőr klubnál.Az a klub biztos megmondja a részleteket, hogy mennyibe kerülne, esetleg mi egyéb kellene a vizsgához.

Sok sikert hozzá! :)

2019. okt. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :D csak nekem az túl sok amit ott kell tanulni (vagyis amiket láttam hogy miket kérdeznek)
2019. okt. 17. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!