Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen drága környezett...

Tényleg ilyen drága környezettudatosnak lenni?

Figyelt kérdés

Szerettem volna vásárolni textilzsákokat, a műanyag zacskók kiváltására. Ahogy számolgattam hány darab kellene, el is ment a kedvem az egésztől.


Ha elmegyünk bevásárolni, biztosan veszünk:

kenyér

zsömle

péksütemények

paradicsom

paprika

retek

uborka

krumpli

vöröshagyma

fokhagyma

újhagyma

póréhagyma

fejes káposzta

kelkáposzta

alma

körte

szőlő

barack

narancs

banán

kivi

magvak

Rengeteg zöldség, gyümölcs fogy nálunk.

Hipermarketben vásárolok, tehát mindennek külön tasak kell.


Ez csak ami hirtelen eszembe jutott.


Aztán kellene legalább 2 zsák a szendvicseinknek, és 6 textilszalvéta. (És akkor nincs váltás. Mi csak ketten vagyunk, mi lehet egy többgyerekes családban?)


(Ha ennél is tovább akarok menni, külön dobozok, üvegek, ha csomagolásmentesen akarsz vásárolni - ez minket nem érint.)


Akárhogy is számolom, ez rengeteg pénz. Kinek futja erre?

Tekintsünk el attól, akinek van maradék anyaga és varrógépe.


2019. okt. 15. 18:23
 1/2 anonim válasza:

Én vegán vagyok, az sem olcsó dolog. De megteszem, mert számomra fontos ez. Arról nem is beszélve hogy laktóz érzékeny vagyok, ha megiszom valahol egy laktóz mentes kávét az van hogy plusz 150-200 forinttal drágább mintha sima tejes kávét innék.

Persze ezek mind drága dolgok és az első lépések nehezek, ezért kell kicsiben kezdeni :) Ha nem is mindent abba a zsákba teszel, mert nincs elég, akkor is legalább próbálkozol. Az is több, mintha nem tennél semmit.

Én köszönöm,ha nem is mindig sikerül, de legalább megpróbálsz környezet tudatos lenni :)

2019. okt. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én is vegán vagyok, azért fogy ennyi zöldség, gyümölcs.
2019. okt. 15. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!