Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ne rágódjak az érettségi...

Ne rágódjak az érettségi hiánya miatt?

Figyelt kérdés

Nincs érettségim, mindig is nagyon nehezen ment a tanulás, (diszlexia diszgráfia diszkalkulia)

Minden nap ezzel kelek meg egésznap kb ezen kattog az agyam hogy nincs érettségim, és irigy vagyok másokra akiknek van. Egyszer próbálkoztam, felnőtt esti sulival ahol felkészítenek az érettségire, de nem ment ott sem a tanulás, akárhogy próbáltam mindenből egyest kaptam szinte. Ezért nem erőltettem tovább, nem is láttam értelmét, ezért ott hagytam a sulit. De olyan rossz enélkül tanulatlannak érzem magam, meg kicsi a szókincsem, szerintem meg épp a tanulás segítene ezen. De ha egyszerűen nem megy akkor mit tudok tenni?

Haverjaim szerint felesleges ezen ennyit rágódni, inkább keressek munkát. Tényleg felejtsem el? Lehet élni érettségi nélkül is?


2019. okt. 31. 13:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%

Ha más nem vedd meg, de legyen!

Jobb helyekre még egy őrnek is kérik.

2019. okt. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azért vannak munkahelyek ahol nem követelik meg. Na meg voltam már biztonságiőr ott sem kértek semmit
2019. okt. 31. 14:05
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Ja, de nem mindegy az, hogy 100-ból 50, vagy csak 2 meló közül választhatsz.
2019. okt. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ha ilyen okos vagy, azt mondd meg mégis mi a francot csináljak ha egyszerűen nem megy a tanulás?? Mondom próbáltam felnőtt fejjel esti suliba, de nem ment, és erről nem tehetek mert próbálkoztam, igyekeztem, de semmi. Az egész gyerek korom keserves volt tanulás szempontjából, mindig azért kellett hajtanom hogy ne buktak meg semmiből
2019. okt. 31. 14:23
 5/15 anonim ***** válasza:
38%

Kérhetsz felmentést matekból! Ráadásul estin, sokat segít a ..."fél disznó".


Vagy akkor végezz 3-4 OKJ-t meg jogsikat!

2019. okt. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%

És egész gyerekkorodban nem foglalkozott ezzel senki?!

Ha ilyen szintű diszlexiát, diszgráfiát állapítottak meg nálad, akkor kellett volna fejlesztésekre járnod...ismerek olyan embert, aki ezekkel egyetemet végzett..


Lehet élni érettségi nélkül is, de ma már alap. Ha nincs semmi végzettséged, nem valószínű, hogy átlag színvonalon fogsz élni valaha is.

2019. okt. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Felmentésem volt/van matekból. Neki kezdtem a c kategoriás kressznek, ott a pályaalkalmasságin nem feleltem meg. Túl lassú voltam. Elkezdtem az elektronikai müszerész okj tanfolyamot, oda matek kellett, otthagytam. Leraktam targoncára a vizsgát, az sikerült, beadtam helyekre a jelentkezésem de nem hívtak sehonnan sem. Ezen kívűl van még egy számítógép szerelő és karbantartó okjm, ezzel semmi munka nincs, nem talál ilyet a Google. Meg volt a biztonsági őri képesitésem is, dolgoztam is benne 3-4évig, de lett egy pszichés betegségem ami miatt ott kellett hagynom, na meg lejárt a vagyonőri igazolványom, a különbözeti papír meg eltünt. Ezeket leszámítva beadtam még más egyéb helyekre a jelentkezésem olyan helyekre ahol alap fokú iskolai végzettséget várnak el, de nem kaptam választ sehonnan sem. Az önéletrajzomat megnézte egy hozzáértő, aztmondta jó
2019. okt. 31. 14:44
 8/15 A kérdező kommentje:
6. De jártam fejlesztésekre, korrepetálásra. Valahogy nem sokat segített
2019. okt. 31. 14:47
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Te olyan vagy mint én, nagyon hasonlítunk. Szerintem neked válaszoltam a múltkor is, mindegy megint leírom, csak magántanàr segítségével tudnád lerakni. De az egy vagyon lenne. Fôleg hogy nehezen tanulsz. Minimum 1000 ft az órabére. Màsképp nem menne. Én eljutottam az érettségire mert elrugdostak odáig de megbuktam nem birtam lerakni. Azóta nem is próbáltam újra. Nekem is nagyon nem megy a tanulás ezért én már nem is akarom letenni. De megértelek egyébként, tudom hogy rossz. Én is szoktam azon agyalni hogy bárcsak okosnak születtem volna most lehetne normális életem. Nekem a szakmák se nagyon mennek, kézügyességem is nulla. Ha nem így lenne kitanulnék mondjuk valami vasas szakmàt azzal meg lehetne élni, de nagyon nincs ahhoz se tehetségem. Nekem is csak ez a szàmitógépszerelö szarsàg van meg, és ennyi.
2019. okt. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
61%

"... na meg lejárt a vagyonőri igazolványom, a különbözeti papír meg eltünt."


És? Váltsd ki újra, a különbözeti meg vagy újra kérhető, vagy ha régebbi 5 évnél újra kell vizsgázni belőle.


Ennyi.

2019. okt. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!