Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki hogy fogadja el a párja...

Ki hogy fogadja el a párja gyerekét?

Figyelt kérdés
Én elfogadtam,csak az zavar,hogy eléggé nyávogos a kisfiú,és mivel nem az enyém így nem is szólok rá,de már most kihasználja az apját,mindent meg akar vele vetetni, a köszönöm szót nem ismeri,de én nem szólok rá.Úgy vagyok vele hogy játszom vele,de semmi másba nem szólok bele.Van olyan aki rászól,annak ellenére,hogy nem a sajátja?

2019. nov. 5. 08:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Én ugyanúgy neveltem, ahogyan a sajátjaimat. (ez enyémek akkor már nem velünk éltek, csak Ő volt)
2019. nov. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De én miért neveljem más gyerekét?
2019. nov. 5. 18:18
 3/9 A kérdező kommentje:
Szülő sem vagyok,nem fogok nevelgetni egy olyan gyereket aki nem az enyém.
2019. nov. 5. 18:19
 4/9 Mozaikosok válasza:
100%

Szia! Szerintem azzal, hogy a pároddal élsz, a hozzá tartozó gyereket is el kell, hogy fogadd. Ez nem azt jelenti, hogy szeretned is kell, de tudnod kell, hogy a párod része, s így a ti életetek része is. S ha így nézzük, akkor nem lehet(ne) kérdés, hogy hatással légy a személyisége fejlődésére. Ha jó irányba akarod terelgetni, az nemcsak neki hasznos, de ha belegondolsz, neked/nektek is a pároddal, hiszen nem mindegy, hogy milyen a hangulat otthon: felszabadult, kellemes, vagy inkább feszültséggel teli, mert nincsenek kibeszélve/megoldva a zavaró tényezők.

Mindenképpen érdemes lenne megbeszélni a pároddal, hogy te mit gondolsz a gyerkőc viselkedéséről, s szerinted hogy lehetne jó irányba változtatni ezen. És jó lenne, ha találnátok olyan közös pontokat, amiben a párod is egyetért. Ezeket aztán a kicsi előtt közösen kell képviselnetek, s igenis, jogod (és érdeked), hogy szólj a gyereknek, ha olyasmit tapasztalsz, ami nem fér bele az értékrendetekbe. S azt is tisztázni kell a kicsivel, hogy ebben apával egyetértetek.Így nem tud kijátszani egymás ellen titeket, és azt is megtanulja, hogy meddig mehet el, s mi az elvárt viselkedés.

A családformát, amiben éltek, úgy hívják, hogy mozaikcsalád. Én is ilyenben élek már régóta, és tudom, milyen sok dilemma van a mindennapokban. Erről írok a blogomban, ha gondolod, nézz szét rajt, témák szerint is rákereshetsz a téged érdeklő kérdésekre: [link]

Üdv!

Baranyai Szilvia

2019. nov. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De,az ő gyereke,nem vagyok szülő.A gyerek viselkedése az ő viselkedése,az ő gondja.Nem szólok bele,játszom a gyerekkel,de úgy vagyok vele hogy az övé,ha majd lesz sajátom akkor majd azt nevelem.Más gyereke az másé,nincs beleszólásom.
2019. nov. 7. 23:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha olyan emberrel élsz együtt, akinek gyereke van, akkor igenis el kell fogadnod őt is. Azt megkérdezhetem, hány éves egyébként a kisfiú?

A fegyelmezése alapból nem a te feladatod, de adott helyzetben szerintem te is rászólhatsz bizonyos mértékig. Ha valami komolyabb problémád van azt a pároddal beszéld meg, nyilván neki is fontos, hogy jól kijöjjetek egymással.

2019. nov. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elfogadom,kedvelem is.Ha valami nem tetszik,amit csinál,akkor szólok az apjának,hogy szóljon rá.De ha az apja sem szól rá,hogy az alapszavakat illene mondani,akkor én nem fogok rászólni.Majd,ha lesz saját gyerekem,ő tudni fogja a kérem,köszönöm szót.
2019. nov. 8. 18:43
 8/9 valaki : ***** válasza:
Hát szerintem hagyd ott a párod. Nekem is nevelőapám van, baromi régóta. Látszólag elvagyunk, de nem fogadott el. Nem jó helyzet. Ha nem megy, ne erőltesd
2020. jan. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem meg attól, hogy nem a te gyereked még nyugodtan nevelheted akkor amikor együtt vagytok mert hatással vagy rá. Ha te sem szólsz rá amikor olyat tesz ami nem helyes akkor honnan tanulná meg? Neked is érdeked hogy meg legyen nevelve mert sokat vagytok együtt. Ha te sem tanitod meg neki hogy mit jelent a koszonom akkor magatol nem fogja. En egy fodraszatban dolgozom es eleg gyakran jonnek gyerekekkel is. Sajnalatos modon nagyon sokan keptelenek a gyereknevelesre es ha ugy van en igen is raszolok a gyerekre attol fuggetlenul hogy az egvilagon semmi kozom hozza. Viszont amikor felall a saros cipovel a kanapera vagy az ollomat piszkalja azt nem hagyom szo nelkul, de el is magyarazom neki miert nem szabad ezt meg ezt csinalni. Szomoru de a szulo ezt tobbnyire leszarja....
2020. márc. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!